Година пам’яті «Скорботний – 33»

« Ні труни,  ні хрестів  і ні тризни!

Прямо  в  яму,  Навіки – віків!

Чорна сповідь моєї  Вітчизни

І  її затамований  гнів»

А.Листопад

Голод… Це страшне  слово повертає  нас  у далекі  1932 -1933 роки.  Український  народ  у  смутку  і  скорботі доземно  схиляє  голови,  вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї  чорної сторінки в  історії України.

Відкриті архівні  документи  ще  і  ще  раз засвідчують, що  авторами геноциду,  штучного голодомору, фізичного знищення  народу стали  тодішня  правляча влада, радянський політичний режим.

Вшановуючи пам’ять  жертв  геноциду,  в  читальному залі Баришівської  центральної бібліотеки для дорослих 27 листопада 2019 року  пройшла година пам’яті: «Голодомор – чорна сповідь  моєї  Вітчизни».  Розпочали годину  пам’яті  завідуюча відділом  обслуговування  Шапоренко Г.О.  та  провідний бібліотекар відділу обслуговування Черватюк С.А. Бібліотечні працівники провели  історичний  екскурс  в трагічну історію  нашої  Вітчизни. Захід  пройшов за участю настоятеля  Лукашівської церкви Архистратига  Михаїла протоієрея Павла Лисенка  й  настоятеля церкви  Різдва Пресвятої Богородиці  с. Перемога отця  Олександра  Ярмольчика. Вивчаючи історичні документи  вони  стверджували, що  в могили були  відправлені найкращі  – працьовиті, талановиті, здорові духом  і  тілом,  які  мислили  і  протестували проти  свавілля радянської влади. Мільйони безневинно убієнних стали  нашою пам’яттю і водночас – застереження  для  майбутніх  поколінь.

Присутні познайомилися з Національною книгою пам’яті жертв голодоморів, зокрема томами присвяченими  Київській, Полтавській  Львівській, Черкаській,  Хмельницькій,  Сумській області.

Спогадами про голодомор у житті своєї родини поділилася керівник аматорського народного хору «Жайвір»  Сташук Г.В.,  директор Баришівської ЦБС Пацаловська Г.В., пенсіонер Калашник В.Ф.

Бібліотечні працівники ознайомили присутніх з книжковою  виставкою:  «Скорботний  33-й», на  якій були представлені книги та періодичні видання про  голод  на Україні.

захід  молитвою за жертвами голодоморів, яку прочитали священики.

Провідний бібліотекар відділу обслуговування Баришівської  центральної бібліотеки, Захарченко С.П.