Бзівський старостинський округ

Площа населеного пункту: 1084,2 га

Населення: 835 осіб

Староста : Сліпаченко Наталія Миколаївна

 

За офіційними даними, село Бзів засноване 1780 року. Існує кілька версій походження його назви. Згідно з першою –від прізвища пана Бузова, який міг бути власником чи засновником села(голосна літера випала і утворилось слово Бзів). Однак ця гіпотеза маломожлива.

Згідно другої – назва має татарське походження і в перекладі означає «телятко». Існують документальні підтвердження того, що село Бзів існувало саме з такою назвою ще за часів Івана Мазепи. Проте більше життя Бзова пов’язане з ім’ям матері Івана Мазепи – Марини Мазепи. По смерті чоловіка вона прийняла чернецтво в Київському Вознесенському монастирі на Печерську з ім’ям Марія Магдалена, а вже у 1686 році стала вже ігуменею дівочого Печерського Вознесенського монастиря.

1710 року цар Петро І наказав знести будівлі Вознесенського монастиря, на їхньому місці збудувати «Пушечний дом», тобто завод Арсенал. 1711 року почалося переселення черниць до Флорівського Успенського монастиря на Подолі, якому також перейшли і всі земельні володіння, серед них – село Бзів.

Адреса

вул. Свято-Миколаївська, 24, с.Бзів, Баришівський р-н, Київська область, 07527

Відкрити в Картах Google

Нагору