В Україні запущено програму з розвитку мікробізнесу у громадах

Стартувала всеукраїнська програма фінансування мікро- та малого бізнесу в об’єднаних територіальних громадах. За оцінками експертів, у разі успішного запуску, кожна ОТГ, яка візьме участь у програмі, може щорічно отримувати додатково близько 75 тис. грн податків до бюджету. У масштабах України це може бути додатково 75 млн грн ($3,06 млн) податків до місцевих бюджетів протягом 5 років.

Програму, яка базується на світовому досвіді, націлено на допомогу у розвитку мікро- та малого бізнесу у регіонах. Згідно з нею підприємці можуть отримати фінансування розміром від 50 до 150 тис. грн. Гроші надаються на розвиток бізнесу, придбання техніки або устаткування, розвиток тваринництва. Протягом програми планується розвиток від 5 підприємств у кожній громаді кожного року.

Взяти участь у програмі можуть підприємці, або активні люди, які бажають розпочати власну справу, розширити вже працюючий бізнес, а також члени громади, які виробляють продукти для свого найближчого оточення, але не знають як створити своє підприємство і масштабувати власну справу.

Впровадження програми має великий потенціал, як в рамках окремої ОТГ, так і в масштабах всієї країни. За підрахунками експертів, успішний запуск принесе кожній громаді приблизно 75 тис. грн додаткових надходжень до бюджету у вигляді податків кожного року. В Україні наразі є 996 громад, і кожна потребує програми фінансування мікро- та малого бізнесу. Загалом це може принести 75 млн грн ($3,06 млн) додаткових податків у місцеві бюджети.

«Працюючи в інших країнах Європи, ми мали нагоду побачити, що там подібні програми з розвитку мікро і малого бізнесу в регіонах працюють давно і досить ефективно. Для України цей досвід наразі є надзвичайно актуальним, тому ми прийняли рішення запустити такий проект, – розповідає Антон Дядюра, керуючий партнер «ЕСКА Капітал». –  Перший пілотний конкурс проводиться у Баришівській громаді, яка на нашу думку має значний потенціал для розвитку. Ця ОТГ – одна з найбільших в Київській області. Вона має великий земельний фонд та активних громадян».

«Одна з наших великих проблем – це міграція. Сьогодні кількість населення у багатьох сільських громадах істотно зменшується. Багато з людей їдуть до великих міст, або за кордон, бо не бачать вдома  перспектив для свого майбутнього, – говорить Олександр Вареніченко, голова Баришівської селищної ради. – Програма фінансування мікро- і малого бізнесу може дати імпульс найбільш активним громадянам для того, щоб створювати і розвивати власні підприємства і приносити користь громаді. Якщо людина стає підприємцем, у неї формується господарська позиція по відношенню до місця де вона живе. Розвинений малий бізнес робить спільноту більш здатною до об’єднання з метою поліпшення суспільного життя в рідному регіоні».

Виконавчий директор «ЕСКА Капітал» Олександр Буковинський зазначає, що в результаті кризи 2014-2016 років багато українців почали займатися бізнесом. Селяни організовують виробництво молочних продуктів, створюють пекарні та кондитерські, виготовляють разом поставляють овочі та фрукти на ринки. В Україні є багато успішних кейсів мікро- і малих підприємств, які працюють в регіонах. Але невеликому бізнесу заважає розвиватися дефіцит фінансових ресурсів та нестача економічних знань. Тому, окрім фінансування, в програму включено також консультування підприємців. Досвідчені спеціалісти допоможуть структурувати бізнес, розрахувати витратну і доходну частини, створити бізнес-план та ін.

Перша презентація, а також конкурсний відбір для участі у програмі стартували 30 листопада 2019 року у Баришівській громаді. Але представники інших громад також можуть подавати заявки на сайті https://eskacapital.com/ua за допомогою кнопки «Участь у конкурсі».

За додатковою інформацією звертайтеся:

Юлія Гусєва, +38 (097) 9437336, pr@eskacapital.com

Довідка

Компанія ЕСКА Капітал — універсальна українська лізингова компанія, що надає фінансування на придбання автотранспорту, сільськогосподарської техніки, спецтехніки, дорожньо-будівельної техніки та залізничних вагонів. Компанію засновано в 2008 році.

Метою компанії є надання доступного фінансування для мікро, малого і середнього бізнесу, спрощення доступу до фінансового ресурсу для оновлення основних засобів.