Коржівський старостинський округ

Площа населеного пункту: 412 га

Населення: 1480 осіб

Староста: Коротич Олександр Михайлович

Назване село на честь козака Коржа, який, за легендами, оселився на цій землі у XVII столітті. Прізвище Корж також досі є у Баришівському районі.

Перша письмова згадка про село датується 1600 роком.

У списку Баришівської сотні згадується, що в Коржах було усього 15 козацьких і 9 селянських дворів. У 1890 році у виданому в Полтаві «Сборнику по хозяйственной статистике Переяславського уезда» опубліковані дані про Баришівську волость, де читаємо: « В селі Коржі нараховувалось 84 господарства, населення 408 чоловік, в тому числі чоловіків 197, з них грамотних 8, жінок – 2, коней 46, волів 91, корів 106».

Усі події, які відбувалися в історії нашого народу, не обминули й село.

Є свідчення про козацьку добу. У книзі «Описи козацького намісництва XVII ст.» говориться: «Більшість поселень ділилися за двома адміністративними системами: сотенно – повітовою та повітовою. Баришівка і більшість населених пунктів входили до Остерського повіту. Козаки Баришівської сотні належали до Переяславського полку. В сотню, крім містечка Баришівки, входили села: Ядлівка, Гостролуччя, Рудницьке, Селище, Бзів, Сулимівка, Мала Стариця, дєрєвні (села без церков): Дернівка , Коржі».

Про належність до козацької сотні свідчать прізвища жителів села: Житник, Великоіваненко ( у списку Баришівської сотні числилися козаки Іван Великий та Житник, згадується і якийсь невідомий козак із с.Коржів з Діаментовських козаків), Куценко, Чайка.

Адреса

вул.Грушевського,8, с. Коржі, Баришівський р-н, Київська область, 07544

Відкрити в Картах Google

Нагору