Цінний подарунок для читачів бібліотек Баришівської громади

5 серпня 2021 року до бібліотеки-пересувки  Баришівської  центральної бібліотеки для дорослих  в селі Дернівка завітала  український  літературознавець, віршознавець, доктор філологічних наук Наталія Василівна  Костенко. Вона донька нашого   земляка, громадського діяча, кандидата історичних наук,  літературознавця, засновника музею Т.Г.Шевченка в Баришівці Василя Костенка. Наталія Василівна  подарувала для Баришівської центральної бібліотеки для дорослих  цінні   краєзнавчі  книги, зокрема своє наукове дослідження «Метричний довідник до віршів Тараса Шевченка». У праці подається уточнений алфавітний покажчик віршів Тараса Шевченка (із загальними характеристиками розміру, способів римування  і  типів строфіки).

Цікавими  для  краєзнавців громади  будуть  книги  відомого українського дипломата Юрія  Васильовича  Костенка «Неолітичні пам’ятки Середнього Потрубіжжя»  та  «Пам’ятки  пізнього  Трипілля  у середньому Потрубіжжі».

Юрій  Костенко, брат Наталії Костенко, 45 років працював у Міністерстві закордонних справ України, пройшов шлях від найнижчої  дипломатичної посади аташе  до першого заступника Міністра. Як член делегації України брав участь у сесіях Генеральної Асамблеї ООН, конференціях органів ЮНЕСКО, МАГАТЕ, МОП  та інших міжнародних організацій. Весь свій вільний час дипломат-краєзнавець присвячує археологічним розвідкам.   З  1960 року Юрій Васильович   розпочав  грунтовне дослідження залишків поселень різних історичних епох на  Баришівщині.

У монографії  «Неолітичні пам’ятки Середнього Потрубіжжя» описано та проаналізовано залишки матеріальної культури  епохи  неоліту, серед них і знахідки  поблизу Баришівки, Волошинівки, Борщева, Коржів.

У монографії «Пам’ятки  пізнього  Трипілля  у середньому Потрубіжжі»

описано та  проаналізовано пізньотрипільську та ранньобронзову частину колекції автора, сформованої впродовж останніх шести десятиліть. В книзі міститься  знахідки  лукашівської  культури, знайдені поблизу сіл Лукаші та Хлопків.

Серед подарованих книг і поетична збірка  дружини Юрія Костенка  Людмили  Скирди  «Подих Китаю». Запрошуємо до Баришівської центральної бібліотеки для дорослих для ознайомлення  з  подарованими  виданнями.

Зав. методично-бібліографічним відділом Баришівської ЦБС Наталія Лавріненко