Народознавчий альбом «Духовна криниця українських традицій» в селі Дернівка

5 серпня 2021 року бібліотека-пересувка «Бібліотека на колесах» працювала в селі Дернівка  Дернівського   старостинського  округу Баришівської ТГ.

с.Дернівка Світланою Лєщинською провела народознавчий альбом «Духовна криниця  українських традицій». Серед календарних свят літнього циклу серпневі найбільш найколоритніші. Сторінки альбому були присвячені традиціям і звичаям святкування трьох Спасів: Маковія (Медового), Яблучного Спаса та Горіхового . Три серпневі Спаси мають водночас релігійний та язичницький початок.  Щодо першого кореня, то пов’язаний він зі Спасителем Ісусом Христом, який вірив у те, що кожна людина сильна, аби не спокуситися на гріх і бути врятованою або спасенною. Другий – стосується народних вірувань, коли давні українці вкладали працю у свою землю, за що вона винагороджувала їх щедрим урожаєм.

Присутні переглянули  книжкову викладку «Невичерпна духовна криниця»

Зав. методично-бібліографічним відділом Баришівської ЦБС Наталія  Лавріненко