Працівникам ресторанно-готельних закладів було роз`яснено про переваги задекларованої праці та їх трудові і соціальні права

Членами робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати Баришівської селищної ради протягом червня 2021 року проводиться інформаційна кампанія у сфері тимчасового розміщення організації харчування, готелів та ресторанів.

З метою запобігання використання незадекларованої праці проводяться спільні заходи разом з представниками ГУ Державної податкової служби у Київській області, ГУ Пенсійного Фонду України у Київській області, Київського обласного Центру зайнятості для роз’яснення працівникам про їх трудові права, а саме, проведені інформаційні відвідування на території громади готелів та ресторанних комплексів, зокрема: кафе – бар «Рай», кафе – готель «Водограй», кафе – бар «Огоньок», кафе – готель «Прем’єра», кафе «Чумацький шлях».

Працівникам вказаних закладів було роз`яснено про переваги задекларованої праці та їх трудові і соціальні права, а також повідомлено, які закони регулюють трудові відносини. Основний – Конституція України, Кодекс законів про працю України, а також про трудові права і соціальні гарантії визначені в Законах України «Про відпустки», «Про оплату праці», «Про зайнятість населення», тощо.

Під час інформаційної кампанії працівникам вручали буклети на тему обчислення страхового стажу від легального працевлаштування, знайомили із новими електронними сервісами від Пенсійного фонду України, роз’яснювали переваги користування Вебпорталом електронних послуг.

Наголошено про те, що захист трудових прав працівників покладено на Головне управління Держпраці у Київській області.

Під час інформаційних відвідувань суб’єкти господарювання мали можливість прийняти активну участь в обговоренні інформації, та отримати відповіді на актуальні питання.