«Осінь весільна» скликає гостей на старовинне весілля

Недільного осіннього дня народний аматорський фольклорний ансамбль «Світлиця» СК с. Лук’янівка (керівник – Н.А.Бальон) взяв участь у мистецькому святі «Осінь весільна», який відбувся 15 вересня 2019 року у Національному музеї народної архітектури та побуту України «Пирогів».

Протягом дня колективи з Київської, Вінницької, Полтавської, Хмельницької, Черкаської, Чернігівської областей та м. Житомир відтворювали для відвідувачів музею старовинні весільні обряди, які відбувалися в домівках нареченого і нареченої, демонстрували стародавні весільні танці.

Ансамбль «Світлиця» у складі: Віри Берещенко, Марини Кулик, Ніни Молодик, Галини Черкасової, Зінаїди Комар та Наталії Бальон продемонстрували гостям музею обряд випікання шишок та весільного короваю. Наречену та її братика «кучерявого» в обрядодії зіграли Діана Каткаленко та Влад Щербина. Підтримку колективу та його супровід забезпечила представник від відділу культури та туризму Баришівської селищної ради Людмила Новицька.

Саме завдяки відділу культури та туризму Баришівської селищної ради (начальник – Людмила Бабич) та Культурно-мистецького центру Баришівської селищної ради (директор – Володимир Кулик) ансамбль отримав можливість потрапити на фестиваль, поділитися з його гостями та учасниками частиною народного скарбу, познайомитися з весільними традиціями та обрядами в інших регіонах України.

І музей під відкритим небом, і сам фестиваль залишили «Світлиці» теплі враження і спогади. Колектив отримав подяку за відтворення весілля свого рідного краю та вагомий внесок у справу збереження традицій народної культури.

Бібліотекар с.Лук’янівка, В.В. Берещенко