Історико-краєзнавчий альманах «Святині рідного краю. Церкви Баришівщини. с. Перемога»

Будівництво церкви  «Різдва Пресвятої Богородиці», що в с.Перемога,  розпочали у 1890  році (будували толокою).Гроші  збирали з сільської  громади. Дерево на церкву везли з Димерки. Всі селяни працювали безкоштовно. Мала церква один великий центральний купол та кілька малих, шестигранну дзвіницю, з якої діти намагалися побачити купол дзвіниці Києво-Печерської Лаври. В храмі іконостас був прикрашений різьбою з позолотою, а вся церква-розписами.  Відкрили церкву у 1894 році. Із священників люди добре пам’ятають о. Бориса, о. Олександра і о. Улияна (Радзієвського), який служив до 1934 року, поки не закрили церкву при Радянський владі. З церкви тоді були зняті куполи з хрестами. Коли з жителів села ніхто не погодився зробити це, то привезли з с. Кулаженців Броварського району чоловіка на ім’я  Давидко, який за великі гроші, під плач людей, оганьбив Ядлівський Божий храм.

Приміщення церкви будо перетворено на клуб.

У 1943 році на першу Пречисту було спалено  все село. Уціліла лише церква. Цілий місяць там жили зі своїми кіньми німці.

Після звільнення села від окупантів в цьому приміщенні знаходились всі установи села: комори 3-х колгоспів, магазин,  лікарня, клуб, школа. Згодом в приміщені церкви залишили лише клуб і бібліотеку.

Коли, нарешті, закінчилися гоніння за віруючими і дозволили відкривати церкви, то Квітка Тамара Платонівна, жителька села, за допомогою  благочинного Баришівського району протоієрея о.Михайла Макеєва, та о.Василія Ковбасинського, який приїхав настоятелем у село, стала клопотати, щоб відкрили в нашім селі церкву (осінь 1992 рік).

З серпня 1996 р. настоятелем храму є о.Олександр Ярмольчик.

На знак уцілілої споруди, після спалення села у 1943 році, за проектом художника, члена  Національної спілки художників України Володимира Тітуленка біля храму у 2009р була зведена монументальна споруда «Животворящий Хрест Господній», що височіє на українському рушнику.

У вересні  2010 року в селі, стараннями Михалка  Андрія Яковича колишнього жителя села, було завершено будівництво каплички Апостола Андрія Первозванного за проектом Володимира Тітуленка.

У листопаді 2017 року в селі була освячена друга капличка, збудована на честь Іоанна Хрестителя, за сприяння жителя села Беззубого Василя Івановича.

Біля храму ведеться будівництво Православного дому за проектом художника В.С.Тітуленка, в якому планується організація художньої студії, православної відеотеки та бібліотеки .

Завідуюча бібліотекою-філіалом с. Перемога Баришівської ЦБС С.М.Мойсієнко