Історико-краєзнавчий альманах «Святині рідного краю.Церкви Баришівщини. с. Сезенків»

Згідно переказів перші згадки про с. Сезенків датуються 1531р. Раніше це було с. Липове, під час повстання українського народу весною 1530р. проти польської шляхти, під керівництвом Тараса Федоровича (в народі названого Трясилом) с. Липове було спалено поляками, за участь населення у цьому повстанні. Після трагедії яка сталася з с. Липове козак Сезен (Сезьон) Цвілій на правому березі річки Красилівка заснував нове поселення. Від його імені і пішла назва села Сезенків.

Село Сезенків було маленьким. В селі не було ні школи , ні церкви, ні магазину. Майже все населення було неграмотне. Тільки хлопчаки більш заможних селян ходили в с. Сулимівку в церковно-приходську школу.

В період НЕПу 1921-31рр. проводилась боротьба з неписемністю. В селі не було школи, тому навчання було організовано в приватному будинку. Для старшого покоління були організовані курси лікнепу (ліквідації неписемності). У 1929р. з хутора Швачиха було перевезено будинок фабрикантки Морозової і добудовано  ще 2  класні кімнати. В 1930р. розпочалось будівництво нової школи. І вже в 1932р. навчальний рік розпочався в новій школі. Це приміщення стоїть і по сьогоднішній день і зараз  в  ньому  діє  Храм Різдва св. Іоанна Предтечі.

Бібліотекар бібліотеки-філіалу Баришівської ЦБС Лотишова Д.В.