Фірмові рецепти паски від родини чарівних дівчаток

Чистий четвер – один з найважливіших днів Страсного тижня. Саме в Чистий четвер готується вся їжа до Великодня: фарбуються яйця, печуться пироги, паски та інші частування. Ось вже декілька років в нашій сім’ї є незмінна традиція пекти Паски в цей Священний день. Сьогодні я зі своїми дівчатами готували класичну паску, паску пп та крафін. Для класичної паски нам потрібно: 1 кг борошна, 2 ст молока, 10 яєць, 20 гр сухих дріжджів, 200 гр масла або маргарину, 200 гр цукру, 100 гр ізюму, 100 гр кураги, 0,5 ч.л. солі, сік половини лимона та трішки цедри. 1. Дріжджі розвести в теплому молоці з 1 ст.л. цукру і 3 ст.л. борошна. 2. Коли почне «бродити» влити суміш до борошна та додати розтертий з цукром жовток, сік та цедру лимона, сіль та перемішати. 3. Збити білки до густої піни та додати до тіста, все добре вимішати і додати розтоплене масло, знову перемішати. 4. Ізюм та курагу пересипати з мукою та додати до тіста, перемішати. 5. Дати тісту «підійти», після цього розложити по формам. 6. Випікати при температурі 180, 30-40 хв (залежить від пічки). 7. Прикрасити за бажанням. Бажаю всім смачної Паски, довгої ковбаски, твердого холодця, крутого яйця, смачного хрону, міцного самогону!

Дякуємо мамі Альоні Томашевській-Ганжі