Встановлення планових тарифів на комунальні послуги з централізованого водопостачання та з централізованого водовідведення

Щодо необхідності встановлення планових середньозважених тарифів на комунальні послуги з централізованого водопостачання та з централізованого водовідведення (без використання внутрішньобудинкових систем) ми взяли коментар у директора Комунальне підприємство Баришівської селищної ради “Господар” Володимира ОЛЕКСЮКА:

«Впродовж 2022 року та 9-тьох місяців 2023 року діяли тарифи, які були встановлені ще в грудні 2021року, а саме: послуги з централізованого водопостачання – 25,50 грн. / куб. м,   з централізованого водовідведення – 25,64 грн./куб. м.

З 01.10.2023 року згідно рішення виконавчого комітету Баришівської селищної ради від 15.09.2023 року № 276 введено в дію скориговані планові тарифи з централізованого водопостачання – 29,77 грн./ куб. м, з централізованого водовідведення – 28,69 грн./куб. м.

Коригування тарифів здійснювалося лише за деякими статтями витрат: електроенергія, пально-мастильні матеріали, податки (рентна плата за воду та надра), решта запланованих витрат, що  ввійшли в структуру  тарифів залишилася на рівні 2022 року. Діючі тарифи не відшкодовували (не покривали) фактичних витрат, вони були збитковими! Адже за період дії тарифів відбулося зростання більшості складових. Так, зросли ціни на пально-мастильні матеріали (бензин, скраплений газ, дизпаливо, мастила, оливи) в середньому  на 38%,  вартість по наданню послуг спеціалізованими підприємствами (гідродинамічна очистка трубопроводів зросла на 28%, послуги автокрана, інші регламентні роботи (ріст склав 45 %).  Також відбулося зростання цін на закупівлю матеріальних ресурсів, комплектуючих, малоцінних та швидкозношуваних предметів для проведення відновлювальних робіт на інженерних мережах в середньому на 28%. Зношена, застаріла автотракторна техніка потребує постійного відновлення, ремонту, а для цього підприємство закуповує запасні та комплектуючі частини, вартість яких зросла на понад 30%.

Окрім вищезгаданих статей витрат, збільшилась мінімальна заробітна плата і відтепер становить 8 000 грн (в діючих тарифах закладена ще 6 500 грн (ріст склав 23,1%), пропорційно до росту заробітної плати зріс єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне  страхування (ЄСВ на заробітну плату).

Вагомим фактором впливу на вартість послуг є також обсяги реалізації. При зменшених обсягах вартість послуги відповідно зростає. Після повномасштабного вторгнення рф обсяги надання послуг в середньому знизилися на 20% по всіх населених пунктах територіальної громади із різних причин (відсутність електропостачання, економія споживання, відсутність жителів).

Баришівська селищна рада в свою чергу, йдучи назустріч підприємству, постійно дофінансовує проведення робіт з капітального ремонту систем і  обладнання та вживає інших заходів. Як приклад, завдяки партнерським зв’язкам з громадою міста Пуллах (Німеччина) в рамках проєкту Nakopa  були встановлені сонячні системи, які забезпечують електроенергією насоси. Це дало змогу зменшити витрати на електроенергію для підйому води з артезіанських свердловин глибиною 80 м на 2,55 грн за 1 куб. м!

Як виключний захід з порятунку підприємства від банкрутства та для забезпечення ритмічної, якісної і безперебійної роботи, надання своєчасних, якісних, важливих, необхідних послуг споживачам Комунального підприємства Баришівської селищної ради «Господар» були запропоновані середньозважені планові тарифи: з централізованого водопостачання – 34,00 грн./куб. м, а з централізованого водовідведення – 47,30 грн./куб. м.

Під час засідання виконавчого комітету 17 травня 2024 року за пропозицією секретаря селищної ради Олександра Ільченка члени виконавчого комітету вирішили знизити тариф на водовідведення на 4 грн від запропонованого підприємством, і таким чином затвердили тарифи:

з централізованого водопостачання – 34,00 грн./куб. м;

з централізованого водовідведення – 43,30 грн./куб. м.

КП БСР «Господар» просить  всіх споживачів з розумінням поставитися до встановлення нових тарифів. В свою чергу це дозволить підприємству вчасно, в повному обсязі розраховуватися з обов’язковими поточними  платежами, забезпечити беззбиткову діяльність підприємства та надавати цілодобові якісні комунальні послуги

Користуючись нагодою, хочу запросити бажаючих працювати в нашому дружньому колективі фахівців, яких гостро потребує підприємство, а саме – електрогазозварника та водія».

Детальніше з роботою КП «Господар» можна ознайомитися на сайті підприємства   https://gp-baryshivka.com.ua