ВІД НОВОГО РОКУ НА КИЇВЩИНІ ЗАРЕЄСТРУВАЛИ МАЙЖЕ 1000 ШЛЮБІВ

Від початку року у Київській області зареєстрували 978 шлюбів. З них – 21 шлюб зареєстровано в нашій Баришівській громаді.

Для державної реєстрації шлюбу жінкою та чоловіком особисто подається заява до органу державної реєстрації актів цивільного стану за їх вибором.

Зазвичай шлюб може бути зареєстрований через один місяць після подачі заяви до відповідного органу.

Наразі подавати заяву на отримання шлюбу можна і через портал “Дія”, на якому описані послідовні кроки реєстрації шлюбу та вказані всі необхідні документи.

Водночас під час воєнного стану в Україні держава розробила окремий механізм реєстрації шлюбу для військовослужбовців, які не мають можливості бути фізично присутніми під час такої реєстрації. За можливості, військовослужбовець може бути присутнім під час реєстрації шлюбу за допомогою відеозв’язку.

Перелік військовослужбовців, які можуть скористатися цією спрощеною процедурою, теж вказаний на сайті Дії.

Окрім того, в умовах воєнного стану сам факт реєстрації шлюбу може засвідчуватись актом про укладення шлюбу, що складається безпосереднім командиром військовослужбовця.

Інф. Київської обласної військової адміністрації,

Баришівського ВДРАЦС в Броварському р-ні