Про ризики тіньової зайнятості дізналися роботодавці і працівники Баришівської громади

Чому неофіційні працівники значно збільшують видатки роботодавця роз’яснили  члени робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати, зайнятості населення та детінізації доходів на території Баришівської селищної територіальної громади під час інформаційних відвідувань малого і середнього бізнесу у старостинських округах громади.

Посадовці наголосили, що роботодавець, який не оформив трудові відносини з працівником, ризикує отримати істотні штрафи за порушення трудового законодавства, має проблеми з отриманням банківських кредитів та втрачає досвідчених спеціалістів, які швидко знаходять краще місце роботи.

Також роз’яснили працівникам право на звернення до суду для оформлення трудових відносин, що матиме для роботодавця наслідки, визначені законодавством.

Використання роботодавцем незадекларованої праці вкрай негативно позначається і на соціальному захисті працівника. Згода працювати без трудового договору може мати наслідком необґрунтовані штрафи, небезпечні умови праці, звільнення без попередження, відмову роботодавця виплатити зароблені кошти, ризик примусової праці, відсутність лікарняних і відпусток.

Інф. Сектору з питань праці та цивільного захисту Управління Благоустрою, комунальної власності та містобудування