Звертаємо увагу ветеранів війни та демобілізованих осіб, жителів Баришівської громади!

Кабінет Міністрів України схвалив постанову, яка дає старт запровадженню фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб. КМУ визначив механізм забезпечення діяльності таких фахівців, які допомагатимуть ветеранам війни та демобілізованим особам перейти від військової служби до цивільного життя.

Розроблено, зокрема, вимоги до кандидатів у фахівці із супроводу, організацію їхньої професійної підготовки, умови роботи та функціоналу, підпорядкування та звітності за виконану роботу тощо.

Фахівець із супроводу – перша особа, яка зустрічає ветерана та ветеранку після повернення в громаду, забезпечує інформаційний супровід та підтримку, консультує щодо отримання статусів, пільг, послуг, житла, проходження реабілітації, працевлаштування, започаткування власної справи, надає юридичну допомогу.

Фахівець із супроводу буде опікуватися:

• ветеранами війни
  • особами, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною
  • постраждалими учасниками Революції Гідності
  • членами сім’ї такої категорії осіб
  • членами сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни
  • членами сім’ї загиблого (померлого) Захисника і загиблої (померлої) Захисниці України, демобілізовані особи.

Стати фахівцем із супроводу ветеранів може громадянин України або громадянин України, який має статус ветерана, та має рівень освіти не нижче бакалавра за галузями знань: Освіта/Педагогіка, Соціальні та поведінкові науки, Право, Охорона здоров’я, Соціальна робота, Публічне управління та адміністрування.

Кандидати на посаду мають подати заяву в електронній формі через платформу е-Ветеран – https://eveteran.gov.ua (реєстрація буде відкрита до кінця серпня).

Після цього, кандидати проходитимуть психологічне тестування та тестування на знання законодавства. Система повідомить про результат поданої заявки, після чого її опрацюють у Мінветеранів та скерують до органів місцевого самоврядування для подальшого розгляду комісією.

В Центрі соціальних служб Баришівська селищна рада  (ЦПР “Мрія” каб.119) на всі потреби, що виникають у ветеранів та ветеранок в рамках переходу від військової служби до цивільного життя, ви отримаєте фахову підтримку та допомогу. Насамперед мова йде про індивідуальний професійний супровід, спрямований на допомогу нашим Захисникам та Захисницям в отриманні ними роз’яснення щодо можливостей, прав, гарантій, пільг, отримання публічних (електронних публічних), соціальних, освітніх, реабілітаційних, психологічних та інших послуг. Наприклад, з питань оформлення відповідних документів тощо.

Довідково

До Національного класифікатора України ДК 003:2010 “Класифікатор професій” професію “Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб” (код КП 2446.2) внесено у розділ “Професіонали”, група “Професіонали в галузі соціального захисту населення”.