Семінар-навчання для в.о.старост

Відповідно до рішення виконкому Баришівської селищної ради від 08.02.2019 «про покладання на в.о. старост обов»язків із  вчинення нотаріальних дій та погосподарського обліку».  ст. 37 Закону України «Про нотаріат» на посадових осіб органів місцевого самоврядування покладено обов’язок щодо вчинення цілої низки нотаріальних дій у сільських населених пунктах.

Питання грамотності оформлення таких документів завжди стояло дуже гостро.

Вкрай важливим є  грамотне юридичне оформлення таких документів, тому що  наступна правильність вчинення нотаріальної дії нотаріусом залежить від професійного рівня оформлення документів в  сільських радах (чи то заповіту, чи то довіреності, чи довідок).

Складність розгляду питань, пов’язаних з вчиненням нотаріальних дій посадовими особами місцевого самоврядування,  полягає в тому, що цій темі  не завжди приділялась потрібна кількість уваги.

Саме тому, на допомогу в.о. старост прийшли  нотаріуси, які працюють на території  району.

У сесійній залі селищної ради , 18 лютого 2018 року, за ініціативи селищного голови Вареніченка О.П.. керуючої справами виконавчого апарату  Нестерової О.М.,  зібрались на семінар-навчання в.о. старост старостинських округів Баришівської селищної ради, Маліновська Н.В., державний нотаріус, Познякова Н.М.,регіональний нотаріус, Маховка Ю.І.,Джура С.В., приватні нотаріуси.

Під час семінару розглянуто та обговорено  практичниі та методичні  рекомендації,  відповідну нормативну базу з цього питання, по-друге,  зразки  найбільш поширених та затребуваних у сільській місцевості нотаріальних документів (заповітів, довіреностей тощо).

Семінар мав  на меті надати професійну допомогу  в.о. старост при роботі з документами, які оформляються посадовими особами органів місцевого самоврядування у  сільській місцевості, задля зменшення кількості відмов у вчиненні нотаріальної дії, подальших судових розглядів, полегшити та покращити роботу усієї системи органів нотаріату і посадових осіб.