Семінар для старост Баришівської об’єднаної територіальної громади та їх помічників ( діловодів): “Староста – лідер, адміністратор, представник інтересів громади”

27-го березня 2019 року в великій залі Баришівської РДА відбувся семінар для старост Баришівської об’єднаної територіальної громади та їх помічників ( діловодів): “Староста – лідер,адміністратор,представник інтересів громади”.

На початку до всіх присутніх звернувся народний депутат Павло Різаненко, який привітав всіх присутніх і побажав плідної співпраці та отримання нових знань.

Семінар складався з двох частин,адже до нашої громади завітали цікаві спікери.

Перша частина, в якій доповідав Олександр Солонтай – експерт Інституту політичної освіти,засновник ВМГО ” Фундація регіональних ініціатив” розглядалися наступні актуальні питання:

1. Можливості, повноваження, обов’язки.

2. Кадрова політика.

Опісля дискусійної кави- брейк,під час якої в.о.старост ділилися враженнями до аудиторії завітав Володимир Чоботар – староста Червонодібровського старостинського округу Глибоцької ОТГ.
І розпочалася цікава розмова старостів. Володимир,наголосив: ” Зрозумійте! Староста- це дійсно генератор ідей!”

І от в формі панельної дискусії були отримані відповіді:

1. Організація діяльності старост як посадових осіб місцевого самоврядування.

2.Повноваження на здійснення нотаріальних дій.

Питань в.о. старост Баришівської ОТГ до діючого старости Глибоцької ОТГ було дійсно багато,як практичних так і теоретичних, але всі зійшлися в одній думці- для того щоб система місцевого самоврядування нормально функціонувала, вона має бути детально визначена і всі положення чітко сформульовані, розроблені повноваження кожного. Від того як побудується ця система і залежатиме подальший розвиток громади, але для цього мають бути чітко врегульовані закони,від яких повинні відштовхуватися старости і за якими вони будуть плідно працювати.