Про дотримання вимог «Правил охорони електричних мереж»

Лист Північного територіального управління обслуговування мережі «НЕК Укренерго» №01-9/29802 щодо дотримання вимого «Правил охорони електричних мереж», Закону України «Про землі енергетики і правовий режим спеціальних зон енергетичних об’єктів», кримінальної відповідальності за навмисні підпали сухої рослинності  з метою інформування громади про обов’язковість неухильного дотримання зазначених норм чинного законодавства України :

Згідно з вимогами пункту 13 Правил: «Місцеві органи виконавчої влади сприяють енергопідприємствам у роботі із збереження електричних мереж, запобігання аваріям і ліквідації їх наслідків у діючих електромережах, а також у забезпеченні виконання Правил всіма юридичними та фізичними особами».

Зазначена вимога підтверджується частиною сьомою статті 34 Закону України «Про землі енергетики і правовий режим спеціальних зон енергетичних об’єктів», у якому встановлено, що: «Місцеві органи виконавчої влади, а також органи Національної поліції у межах своєї компетенції сприяють підприємствам

у забезпеченні виконання вимог цього Закону при провадженні фізичними та юридичними особами господарської та іншої діяльності в охоронних зонах об’єктів транспортування електроенергії, а також у роботі із збереження об’єктів енергетики, запобігання аваріям (аварійним ситуаціям) та ліквідації їх наслідків».

Повну інформацію про виконання вимог Закону України «Про землі енергетики і правовий режим спеціальних зон енергетичних об’єктів» та «Правил охорони електричних мереж» ви можете дізнатись на сайті НЕК «Укренерго» ua.energy.

З 3 березня Верховна Рада України внесла зміни до Кримінального кодексу України, які посилюють відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану, так, у статті 113 “Диверсія” до переліку злочинів, вчинених з метою ослаблення держави або інших дій, спрямованих на знищення людей чи завдання шкоди їхньому здоров’ю, відтепер додано і навмисні підпали, зокрема й сухої рослинності.

В обґрунтуванні йдеться, що під час воєнного стану ці дії становлять додаткову небезпеку, відволікають від виконання бойових завдань рятувальників, військових та правоохоронців і знижують обороноздатність країни.

Відтепер такі дії розцінюються як кримінальний злочин, який передбачає покарання у вигляді ув’язнення строком від 10 до 15 років з конфіскацією майна.

Правила охорони електричних мереж встановлюють такі розміри охоронних зон повітряних ліній  електропередавання:

ПЛ 330 – 500 кВ 30 м (*) кількість ізоляторів в одній гірлянді 15-24 2 -3 проводи у фазі

ПЛ 750 кВ 40 м(*) кількість ізоляторів в одній гірлянді від 20-43 4 -5проводів у фазі

( * Всі відстані від крайніх проводів по обидві сторони повітряної лінії )

В разі виявлення пошкодження ПЛ  необхідно повідомляти про це   чергового диспетчера Київської групи оперативного управління Північного територіального управління обслуговування мережі «НЕК Укренерго» за тел.: (044) 239-15-54,42-00, моб. 0734112885 ЦІЛОДОБОВО, або за адресою: Київська область, м.Вишневе, вул. Київська,2.  Це сприятиме збереженню електричних мереж, як складової частини критичної інфраструктури.

Виконавчий комітет Баришівської селищної ради