НА ВАРТІ ВАШОЇ БЕЗПЕКИ – ПОЛІЦЕЙСЬКІ ОФІЦЕРИ ГРОМАДИ

У Баришівській громаді продовжується успішно реалізовуватися проєкт «Поліцейський офіцер громади», в якому загалом задіяні 13 старостинських округів.

Так, у селах Волошинівка, Селичівка, Бзів, Веселинівка, Поділля вже третій рік працює поліцейським офіцером громади капітан поліції Антон Володимирович Палій (тел.: 068-714-75-88).

А із січня цього року розпочав свою роботу ще один поліцейський офіцер громади – капітан поліції Дмитро Григорович Шпак (тел.: 095-850-51-64), який охопить ще 8 старостинських округів нашої громади – села Паришків, Корніївку, Лукаші, Лук’янівку, Рудницьке, Перемогу, Гостролуччя, Селище.

Їхнє головне завдання – орієнтуватися на потреби місцевого населення, підтримувати постійний контакт із мешканцями старостинських округів, щоденно забезпечувати порядок на підзвітній території, своєчасно реагувати на проблеми громади та запобігати вчиненню правопорушень.

Варто наголосити, що поліцейські офіцери громади можуть:

– вимагати від громадян пред’явлення документів, що посвідчують особу, та інших документів у випадках, коли ззовні є схожість із особою, яка перебуває в розшуку, безвісно зниклу, або існує достатньо підстав вважати, що особа вчинила або має намір вчинити правопорушення, коли особа перебуває у місці вчинення правопорушення або події, або ж є підстави вважати, що вона причетна до них;

– опитувати осіб у випадках, якщо існує достатньо підстав вважати, що вона володіє інформацією, необхідною для виконання поліцейських повноважень;

– затримувати підозрюваних у вчиненні кримінального або адміністративного правопорушення, доставляти таких осіб до поліцейської станції або підрозділу поліції;

– проводити перевірку прибуття звільнених осіб до місця проживання;

– у співпраці зі службою у справах дітей та сім’ї встановлювати особу дитини, місце її проживання та інші відомості у разі надходження повідомлення про дитину, яка залишилась без батьківського піклування;

– застосовувати у випадках, передбачених законом, такі превентивні (виховні) поліцейські заходи, як зупинення транспортного засобу, проникнення до житла чи іншого володіння особи, обмеження її пересування, або фактичного володіння річчю.