Зробити медицину доступною!

Така мета у керівництва Баришівської лікарні та влади громади. Підтвердження цьому – новопридбане сучасне медичне обладнання загальною вартістю 10 мільйонів гривень, виділених із державного бюджету завдяки сприянню народного депутата України Миколи Галушка.

Згідно з постановою Кабінету міністрів України кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку спрямували для ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру пов’язаної із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19. Зокрема закуплено 15 інфузійних шприцевих насосів (це електричний прилад, що вводить із певною швидкістю рідину, що міститься у встановленому у нього шприці); насос для ентерального харчування – це пристрій для ентерального (через трубку) введення живильних чи лікувальних розчинів пацієнтам у лікарні та у стаціонарі; два медичних функціональних ліжка; десять мультипараметрових моніторів пацієнта, призначених для контролю життєвоважливих показників у дорослих, дітей та новонароджених. Також придбано апарат штучної вентиляції легень, дефібрилятор і систему ультразвукової діагностики.

– Усе це обладнання необхідне для діагностичного та лікувального процесу, – прокоментувала генеральний директор КНП «Баришівська багатопрофільна лікарня» Галина Буняк. – На жаль, ускладнення з боку серцево-судинної системи дуже поширені серед людей із підтвердженою коронавірусною інфекцією, тож придбали дефібрилятор для надання екстреної допомоги при раптовій зупинці серця.

Не натішаться придбаннями медичні працівники закладу, адже нове обладнання значно полегшить їм роботу і пришвидшить одужання пацієнтів.

– Раніше доводилося направляти пацієнтів до столичних і приватних клінік за більш точним аналізом. Адже подібне обладнання у лікарні вже давно морально і технічно застаріло. Та відтепер ми зможемо робити розширений пакет досліджень у нас, – радіє лікар із ультразвукової діагностики Лариса Меденцій, яка підкреслила, що в медичній практиці від точності і професійності поставленого діагнозу залежить успіх лікування.

До речі, як наголосила Галина Буняк, усі обстеження, які входять до протоколу лікування, будуть безкоштовними для пацієнтів, які уклали декларацію про медичне обслуговування населення та надаватимуться за скеруванням сімейних лікарів, які працюють в КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Баришівської селищної ради.

– Напевно, це як із автомобіля вітчизняного виробника пересісти на «Теслу»? – запитав Баришівський селищний голова Олександр Павлович у лікарів, розділяючи радість і захоплення від придбання сучасного обладнання з Галиною Буняк. – Радію, що Галина Буняк чітко визначила пріоритети і оперативно освоїла кошти. Тепер маємо високоточне обладнання, сучасні медичні апарати, а жителі Баришівської громади можуть отримувати якісні медичні послуги в Баришівці.

Погодьтеся, друзі, позитивні новини на завершення року. Та головне, що успішне освоєння 10 мільйонів гривень на потреби лікарні – це результат співпраці заради благополуччя жителів Баришівської громади.

Текст і фото Аліни БАСЕНКО