Воркшоп «На хвилях бібліотечного життя»

Якщо у  вас є  яблуко й  у мене є  яблуко і  ми помінялися, то в  кожного з  нас залишилося по  яблуку. Якщо у  вас є  цікава ідея й  у мене є  ідея і  ми обмінялися — у  кожного з  нас буде по  дві ідеї

Б.Шоу

25 вересня 2019 року в читальному залі Баришівської центральної бібліотеки для дорослих проведено воркшоп «На хвилях бібліотечного життя», приурочений Всеукраїнському дню бібліотек. На нього зібралися бібліотечні працівники Баришівщини.

Керівник заходу – директор ЦБС Г.В.Пацаловська познайомила присутніх з метою і завданнями воркшопу, серед яких  визначення моделі бібліотеки в сучасному інформаційному суспільстві, вивчення досвіду  бібліотек громади по популяризації книги і читання, визначення  пріоритетних  напрямків  розвитку бібліотек ЦБС у 2020 році.   Змінюється час, змінюється і бібліотека. Сьогодні  працювати  в бібліотеках важче, ніж раніше, але і набагато цікавіше. Зробити бібліотеку яскравою, надати їй нестандартного вигляду, внести ефект новизни у її діяльність, справити враження на сучасного користувача – завдання не з легких. Але креативно, творчо, нестандартно проведений захід, який захопив би присутніх – ось ціна питання.

Бібліотечні працівники поділилися планами на майбутнє, зокрема створення  нових клубів за інтересами при бібліотеках: В.В. Гладишевська (бібліотека с. Корніївка) та Т.О.Сидоренко (бібліотека с. Селичівка) – клуб вивчення англійської мови, Корнієнко Р.В.(бібліотека с. Бзів) – курси навчання комп’ютерної грамотності для літніх людей, Т.І.Лапа (бібліотека с. Коржі) – створення дитячої зони в бібліотеці  та відновлення дитячого лялькового театру «Колобок»,  Н.М. Чайка (бібліотека с. Морозівка) – клуб «Надвечір’я» та інші.  Серед мрій бібліотекарів: комфортні умови праці, нова сучасна комп’ютерна техніка, нові меблі, сучасне оформлення.

Завідуюча відділом обслуговування Баришівської центральної бібліотеки для дорослих Г.О. Шапоренко провела літературну годину «У царстві книг».

Присутні познайомилися з фотовиставкою-експозицією «Бібліотечні будні», де представлена кожна бібліотека ЦБС.

Г.В.Пацаловська привітала присутніх з професійним святом, згадала ветеранів бібліотечної справи Баришівщини. Працівники вшанували пам’ять колег, які відійшли у вічність хвилиною мовчання.

Воркшоп-спілкування бібліотечних працівників  було конструктивним та дієвим і ще раз підтвердило, що бібліотечні фахівці творчі, ініціативні, наполегливі, впевненими кроками прямують до змін, а традиції вміло поєднують у роботі з інноваціями.

Зав. методично-бібліографічним відділом Баришівської ЦБС, Лавріненко Н.І.