Вона обрала собі горде ім’я – Українка

«На світі запалає покинутий вогонь моїх пісень,

І стримуваний пломінь засіяє,

вночі запалений, горітиме удень».

Л.Українка

Спадщина Лесі Українки – це багатюще джерело краси і творчого духу народу, з якого черпати усім живущим і прийдешнім поколінням наснагу для життя і праці.

25 лютого 2020 року до Баришівської бібліотеки для дітей Баришівської ЦБС відділу культури та туризму Баришівської селищної ради завітали на літературну гостину «Ніжна жінка, тендітна душа, це України рідна дочка» читачі-учні 3-Б класу Баришівської ЗОШ І-ІІІ ст.. ім. М.Зерова, вчитель Л.М.Карпенко. Саме цього дня літературна і мистецька громадськість країни відзначає 149 річницю з дня народження відомої української поетеси, жінки-борця Лесі Українки.

Розпочався захід з перегляду документального фільму «Леся Українка», під час якого  читачі дізналися про життєвий і творчий шлях письменниці та цікаві факти з її біографії.

О.М.Вовк, провідний бібліограф запропонувала відповісти на запитання експрес-вікторини «Стежками Лесі Українки» та презентувала дітям викладку літератури, на якій були представлені видання творів видатної поетеси, матеріали про її життя, а прикрасили виставку малюнки дітей весняної тематики.

Дуже зацікавили присутніх відео-кліпи до поезії Л.Українки: «Давня весна», «Черешеньки», колискова «Місяць яснесенький» у сучасному виконанні.

Діти – шанувальники творчості Л.Українки: Наливайко Тимофій, Явкун Марія, Забережна Катерина прочитали її вірші.

Завершився захід переглядом мультфільму за казкою «Біда навчить».

О.Биба, завідувач Баришівської бібліотеки для дітей