«Війна не має забуття». Присвячено Дню Пам’яті і вшанування жертв війни в України

22 червня День Пам’яті і вшанування жертв війни в України. В бібліотеці-філіалі с. Волошинівка  зібрані спогади односельчан, учасників Другої світової війни та мирних жителів на долю яких, випали страшні два роки окупації.

З війни не повернулося 71 житель  села Волошинівка.

Юрченку Михайлу Івановичу в 1945 році було присвоєно звання Героя Радянського Союзу за форсування Одеру. За бойові заслуги на фронтах 326 жителів села нагороджено бойовими орденами та медалями.

Наші односельці гинули не тільки на фронті, а й у своєму обійсті.

Принько Наталія Свиридівна була розстріляна, залишивши сиротами дві доньки: Галину– 4 роки та Тетяну—9 років. Пізніше прийшла звістка з фронту, що їх батько пропав без вісті. Велике горе спіткало сім’ю Макаренка Якова Івановича. Від ворожої кулі загинула дружина Уляна, донька Галина, сини Олександр і Василь.

Нацисти  двічі розстрілювали голову сільської Ради Макаренка Леонтія Івановича. Першого разу  його схопили та вивезли в Баришівку. Кинули в яму з трупами розстріляних.  Пострілом влучили у щелепу. Думали що вбили, але він був непритомний. Прийшовши до тями він зумів вночі вибратися з ями та прийшов у село додому. Вранці фашистам донесли, що він вдома. Його схопили знову та вивезли мотоциклом за село та на цей раз розстріляли кулеметною чергою на очах у сина, який пас худобу. Дочка Галина не витримала страшної загибелі батька, невдовзі захворіла та померла.

Пам’ятаймо про них.

Завідуюча бібліотекою-філіалом с. Волошинівка, М.Г. Марченко