Роз’яснювально-консультаційна робота

Інспектор праці Баришівської селищної ради Сергій Васильович Галецький та директор Баришівської районної філії Київського обласного центру зайнятості Єгор Васильович Гарбуз, з робочим візитом, в складі «Робочої групи з питань легалізації виплат заробітної плати та зайнятості населення Баришівської селищної ради», відвідали підприємців,  які розташовані в Селищанському старостинському окрузі Баришівської ОТГ. Під час візиту вдалося поспілкуватися з : ФОП «Цвілій Тетяна Олексіївна» що має продуктові крамниці; ФОП «Задорожна Ніна Олексіївна» що має сільськогосподарський магазин; також відвідали аграріїв ТОВ «Агро С».

Інспектор праці роз’яснив порядок оформлення трудових відносин між роботодавцем та працівником, звернув увагу на соціальний захист офіційно працевлаштованих громадян гарантований державою. При цьому наголосив на тому, що легальна праця захищає право працівника на одержання матеріального забезпечення у разі настання нещасного випадку на виробництві або встановлення професійного захворювання, а також від незаконного звільнення.

У підтримку працівників державою розроблено програми щодо мінімізації нелегальної праці та виплати зарплати у «конвертах». Вирішення питання легалізації праці в першочерговому порядку розглядається на всіх рівнях державної влади.

Учасники заходів обговорили вимоги законодавства в частині оплати за роботу у вихідні та святкові дні, розрахунку з працівником у разі його звільнення.

Інспектор праці та члени робочої групи вкотре зауважили на тому, що легальна праця – соціальний захист працівників, перспективи розвитку, конкурентоспроможність підприємств.