Роз’яснювальна робота щодо законодавства про працю

14-го травня 2019 року з робочим візитом відвідали підприємців які розташовані в Гостролуцькому старостинському окрузі Баришівської ОТГ. Під час візиту поспілкувалися з фізичними особами підприємцями, що мають невеличкий бізнес, такий як продуктові крамниці :

– ФОП «Кошева Тетяна Миколаївна»;

-ФОП «Свириденко Володимир Миколайович»;

– ФОП «Гаркавенко Людмила Олексіївна»;

-ФОП «Іванов Юрій Андрійович»;

-ФОП «Волошина Наталія Валентинівна»;

-ПП «Бойко Олександр Миколайович»,

ПП які займаються виробництвом та реалізацією металевого профілю:

– СТО ПП «Говоров Олексій Михайлович»;

– ТОВ «БУЛАТ Ю.А».

Даним підприємствам було презентовано послуги що надають служби роботодавцям (а саме:пенсійного фонду, центру зайнятості, податкової…)  та надано буклети, інформаційні матеріали.

Вкотре наголошено, що фінансові санкції за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору, визначені законом України, становлять 125 190 грн за одну не працевлаштовану особу.
 На питання Як діяти? головний спеціаліст, інспектор праці відділу економічного розвитку та залучення інвестицій апарату виконкому Баришівської селищної ради Сергій Васильович Галецький відповідав:

«Щоб  убезпечити себе від штрафу, радимо укласти договори з найманими особами або спонукати їх зареєструвати свою підприємницьку діяльність».

16-го травня 2019 року з робочим візитом фахівці продовжили низку заходів  щодо інформування роботодавців про найбільш ефективні способи дотримання законодавства про працю підприємців які розташовані в Перемозькому старостинському окрузі Баришівської ОТГ.

Члени робочої групи з питань легалізації виплат заробітної плати та зайнятості населення Баришівської селищної ради першочергово посилили увагу на галузі сільського господарства  та торгівлі.

Наразі фахівці продовжують низку заходів  щодо інформування роботодавців про найбільш ефективні способи дотримання законодавства про працю. Для вдосконалення наглядової діяльності у сфері дотримання законодавства про працю активізації діяльності з виявлення неоформлених трудових відносин у Баришівській громаді члени робочої групи завітають до кожного роботодавця, відповідно до пункту 33 «Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року №295,  проведуть інформування керівників підприємств про дотримання норм в частині легалізації найманої праці, оформлення трудових відносин та відповідальності роботодавця за порушення законодавства про працю.

Адже надзвичайно важливо усвідомити, що використання незадекларованої праці має негативний вплив на розвиток економіки краю та життєвий рівень його мешканців тоді, коли легалізована зайнятість дозволить максимально оптимізувати надходження до місцевих бюджетів.