Прийди, Колодію, на святкову затію!

Масляна – це перехід від Зими до Весни. Вона розпочинає весняний цикл традиційних свят українців. Це неповторне, веселе, колоритне свято, сповнене народних ритуалів та обрядів. Наші предки вірили: рядженими, піснями, танцями та різними заклинаннями можна прогнати Зиму та накликати Весну. Згодом з’явилось спрощене розуміння цього обряду (Зима зустрічається з Весною). А в дійсності, розпочинається нове коло в природі.

Ось і мешканці Баришівської громади відмітили цю зустріч Зими та Весни піснями, танцями, розвагами. Ініціаторами проведення свята стали працівники відділу культури та туризму Баришівської селищної ради  ( на чолі з начальником відділу культури та туризму Баришівської селищної ради Людмилою Миколаївною Бабич), а їх ініціативу із задоволенням підтримали: голова  Баришівської селищної ради Олександр Павлович Вареніченко, апарат виконавчого комітету Баришівської селищної ради, старостинські округи Баришівської громади на чолі з в.о. старост, депутатський корпус.

Незабутніми та яскравими були виступи творчих колективів старостинських округів: Селичівки, Поділля, Бзову, Рудницького, Морозівки, Лукашів, Перемоги, Веселинівки, Лук’янівки, Паришкова, вихованців Баришівьскої музичної школи, аматорських колективів смт Баришівка, танцювальних колективів.

Веселі костюмовані звірята, варенички та колоритна Масляна запрошували всіх присутніх пригостися смаколиками представленими Баришівською селищною радою, відділом культури та туризму Баришівської селищної ради, Подільським старостинським округом, Веселинівським старостинським округом та Волошинівським старостинським округом

Під час заходу, жителі та гості мали змогу насолоджувались гарною погодою, чудовим заходом, спілкуванням один з одним та звичайно ж продукцією, яка представлена підприємцями: Олегом Сташенко та В.Б. Бернацьким «Щедрий пан».

Господині демонстрували свою майстерність в випіканні млинців і створювали всілякі композиції.

Сильна половина теж не залишилась осторонь. Чоловіки громади мали змогу помірятися силою та довести жінкам, що вони можуть захистити свою родину, жінок та дітей взявши участь у конкурсах організованих відділом  освіти та сектором молоді та спорту Баришівської селищної ради. Перетягували линву та піднімали важелезні гирі.

площі.

По завершенню свята як і ведеться спалили опудало –Колодія та під запальний флеш-моб, який показали учасники ансамблю «Пролісок» всі пішли в танок…

Свято Масниці в Баришівській громаді дійсно неймовірно-феєричне дійство!

Тож всіх зі святом!