Про майстринь Баришівської громади пишуть на інформаційних сторінках Київського обласного центру народної творчості

Мистецтво вишивки бісером відоме з давніх часів. Ще з сивої давнини наші предки вишивали оберегові орнаменти, оздоблюючи свій одяг намистинами, а пізніше і скляним бісером.

У наш час інтерес до вишивки бісером набуває все більшої популярності. Сучасні майстрині прикрашають кольоровими намистинками не тільки свій одяг, а й предмети інтер’єру, рушники, скатертини, аксесуари, особливо полюбляють створювати декоративні панно й картини.

Презентуємо стилізований одяг Наталі Кулик (провідний спеціаліст з питань культури та туризму Баришівської селищної ради), який вишила бісером власноруч та є учасницею віртуальної виставки автентичного та стилізованого українського одягу Київщини «Жінка – джерело любові» Київського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи. Також, автентичний одяг Баришівщини (с.Веселинівка)- учасниця віртуальної виставки Карунка Аліна.

Своє хобі із задоволенням представляє бухгалтер централізованої бухгалтерії відділу культури та туризму Баришівської селищної ради Алла Миколаївна Лисиця, в доробку якої понад 100 вишитих робіт. Якщо розглядати її роботи на більшій відстані це – живопис: натюрморти, пейзажі, ікони, але зблизька – дивуєшся палітрі кольорів, відтінків, тонів і розумієш, що це ніщо інше, як вишивка.

Також, роботи з бісеру народної майстрині Ліни Гайової з с. Морозівка (Баришівська ОТГ). Вишивка для неї – це її віддушина. Це невеличка частина її вишитих шедеврів. Більшість вже прикрашають домівки родичів та друзів, а ікони – в церквах, які Ліна просто дарує!