ПРАЦІВНИКАМ ТОРГІВЛІ НАГАДАЛИ ПРО АКТУАЛЬНІ ВИМОГИ ТРУДОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА

ПРАЦІВНИКАМ ТОРГІВЛІ НАГАДАЛИ ПРО АКТУАЛЬНІ ВИМОГИ ТРУДОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА ТА НАДАНО РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ БІЗНЕСУ ГРОМАДИ

Члени робочої групи з питань легалізації трудових відносин Баришівської селищної ради провели інформаційно-роз’яснювальну зустріч із працівниками сфери роздрібної торгівлі щодо трудового законодавства.

Обговорювали низку актуальних питань трудових відносин в умовах воєнного стану:

• особливості укладення та припинення трудових договорів.
  • зміни істотних умов праці.
  • надання відпусток.
  • забезпечення реалізації прав працівників на своєчасне отримання заробітної плати.
  • дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці.

Посадовці застерегли роботодавців від використання найманої праці без належного оформлення трудових відносин, нагадали про переваги легалізації трудових відносин та ризики неофіційної зайнятості.

Окремо звернули увагу на забезпечення реалізації трудових прав осіб з інвалідністю, заходи із психосоціальної підтримки, недопущення дискримінації та мобінгу на робочому місці.

Разом з тим за результатами моніторингового обстеження підприємств торгівлі щодо дотримання температурного режиму зберігання та реалізації харчових продуктів робочою групою, з метою запобігання масових харчових отруєнь, надано  рекомендації щодо зберігання та реалізації продуктів харчування у закладах торгівлі на літній період:

• запровадження постачання швидкопсуючих продуктів харчування не більше добової потреби для споживачів;
  • забезпечення холодильного обладнання термометрами та здійснення контролю за дотриманням температурних режимів;
  • забезпечення дотримання правил товарного сусідства, зберігання харчових продуктів та термінів їх реалізації;
  • забезпечення потужними генераторами або іншими засобами енергозабезпечення;
  • вилучення з продажу та утилізація харчових продуктів, які зберігались без холодильного обладнання.