Підтвердження звання «зразковий», «народний» колективами Баришівщини «Талантами Баришівська громада багата», приурочене Дню Європи

19 травня 2019 року в Культурно-мистецькому центрі Баришівської селищної ради відбулася атестація колективів Баришівської громади, які носять почесне звання «народний», «зразковий». Підтверджували це горде звання 9 народних та 5 зразкових аматорських колективів.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв депортації з Криму та жертв політичних репресій, які цього року припадають на одну дату – 19 травня.

Оцінювали рівень виконавської майстерності, артистизм, професійність та сценічну культуру атестаційна комісія, до складу якої увійшли провідні спеціалісти, авторитетні фахівці у сфері музичного мистецтва, хореографії, видатні діячі культури та мистецтв України, серед яких:

Негода Тамара Михайлівна – в.о. директора Комунального закладу Київської обласної ради «Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи», Заслужений майстер народної творчості України, кавалер ордену Княгині Ольги ІІІ ступеня, завідувач відділу народної творчості.

Синєок Віра Андріївна – заслужена артистка України, провідний методист з хореографії науково-методичного відділу КЗ КОР «Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи», Голова Київського обласного осередку Національної хореографічної спілки України.

Андрійчук Петро Олександрович – Заслужений працівник культури України, професор Київського національного університету культури і мистецтв, композитор, художній керівник, диригент заслуженого народного ансамблю пісні і танцю України «Дарничанка», кавалер ордена «За заслуги ІІІ ступеня», секретар Національної всеукраїнської музичної спілки, голова Київського обласного відділення Всеукраїнського хорового товариства імені Миколи Леонтовича, експерт Громадської ради при Міністерстві культури України, член Головної ради Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, Комітету Міністерства культури України з питань збереження та охорони нематеріальної культурної спадщини та ін.

Кукліна Інна Миколаївна – начальник науково дослідного відділу народного мистецтва та фольклору національного музею народної архітектури та побуту України, провідний методист з фольклору та етнографії відділу народної творчості Комунального закладу Київської обласної ради «Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи».

Губаренко Віктор Михайлович – Заслужений діяч мистецтв України, диригент оркестру Головного управління Національної поліції у Київській області, провідний методист по духовим оркестрам відділу народної творчості Комунального закладу Київської обласної ради «Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи».

З вітальним словом до всіх присутніх звернулися в.о. директора Комунального закладу Київської обласної ради «Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» Негода Т.М. і голова Баришівської селищної ради Вареніченко О.П.

Програма заходу складалася з 2-х відділень. В 1-му відділенні свої таланти демонстрували – колективи ДМШ: зразковий дитячий фольклорний ансамбль «Павонька» (керівник – Назаренко В.В.), зразковий дитячий танцювальний ансамбль «Дивоцвіт» (керівник – Головерда О.Г.) та зразкова дитяча вокальна студія «Сузір’я» (керівник – Деркачевська Н.О.); колективи БК с. Коржі – аматорський дитячий духовий оркестр «Консонас» (керівник – Стомаченко В.О.) та зразковий дитячий танцювальний колектив «Ровесник» (керівник – Сімонов М.М.); колективи культурно-мистецького центру – народний аматорський оркестр духових інструментів (керівник – Калаорнюк О.В.) та народний аматорський ансамбль сучасного бального танцю «Юність» (керівник – Гудим Л.В.).

2-ге відділення розпочалося із яскравого витупу народного аматорського театрального колективу культурно-мистецького центру (керівник – Дузь Т.В.).

Продовжили дійство хорові колективи культурно-мистецького центру – народний  аматорський хоровий колектив «Родина» (керівник – Яременко Г.І.) та народний  аматорський  хоровий колектив «Жайвір» (керівник – Сташук Г.В.); поринули у старовинні обрядові дійства разом із народним аматорським фольклорним ансамблем «Скопчанка» БК с. Веселинівка (обжинковий обряд, керівник – Карунка Н.П.), народним аматорським фольклорним ансамблем «Калинове Перевесло» с. Морозівка (фольклорна композиція «Посиденьки», керівник – Чернецька Л.В.), народним аматорським фольклорним ансамблем «Світлиця» СК с. Лук’янівка (обряд випікання весільного короваю, керівник – Бальон Н.А.).

Яскравим завершенням програми став виступ нароного аматорського фольклорного ансамблю «Вербиченька» СК с. Власівка (керівник – Буркало Л.В.).

Після кожного з відділень програми керівники колективів отримали майстер-клас від провідних спеціалістів з різних жанрів мистецтва, отримали різножанрову методичну допомогу та цінні поради щодо роботи з колективом, підбором репертуару та сценічного одягу.

Кожен колектив представив на розгляд комісії яскраву вдало підібрану програму, і як результат колективи отримали запрошення на конкурси та фестивалі обласного та Всеукраїнського рівнів. Також члени комісії зазначили, що у кожного колективу є належний творчий потенціал, який дозволяє з гордістю носити почесне звання «народного» та «зразкового».

Атестація колективів та їх творчий звіт перетворився на яскраве свято, що вражало різнобарв’ям талантів.

Провідний спеціаліст з питань культури та туризму Баришівської селищної ради, Кулик Н.В.