Нові знання- нові можливості

Із 27 по 29 січня спеціалісти Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Баришівської селищної ради відвідали тренінг для підвищення кваліфікації спеціалістів з питань здійснення соціального супроводу сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, в рамках проекту «Розробка і впровадження регіонального плану стосовно збільшення обсягів надання послуг з догляду на сімейній основі (реформування інтернатних закладів) у Київській області», який був проведеним Київським обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на базі ДЗОВ «Зоряний», с. Карапиші, Київська область.

Тренери провели тренінг на тему «Інтегрований підхід у соціальній роботі в громаді для забезпечення найкращих інтересів дитини: роль центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Під час першого дня розглядались важливі питання, такі як забезпечення найкращих інтересів дитини, втілення в процес деінституалізації, міжнародні стандарти та практика їх дотримання, алгоритм прийняття рішень, грали в психологічні ігри та вирішували ситуаційні задачі. Всі учасники отримали збірник науково-методичних та довідкових матеріалів на допомогу спеціалістам ЦСССДМ, ОТГ, які надають соціальні послуги та здійснюють соціальних супровід сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Другого дня було розглянуто основні засади та складові деінституалізації, організація соціальних послуг у громаді у найкращих інтересах дитини та оцінка ресурсів та факторів вразливості сім’ї, планування послуг.

В останній день всі навчальні групи провели спільну роботу в форматі «Світове кафе» на тему міждисциплінарної взаємодії та партнерства всіх суб’єктів та надавачів соціальних послуг для забезпечення прав дитини та підтримки сім’ї. Особисто кожного привітати та вручити сертифікати про участь у тренінгу приїхала директор Київського обласного центру для сім’ї, дітей та молоді Ібрагімова Наталія Валеріївна.