«Не вам, а нам у вас треба вчитись»

Під такою назвою успішно пройшов щорічний Конкурс присвячений творчості Ганни Собачко-Шостак!

Захід відбувався втретє за ініціативи та підтримки Баришівської  селищної ради та ТОВ «МХП-АГРО-С». Конкурс проходив у самому серці Баришівки : Культурно-Мистецькому центрі Баришівської селищної ради.

Метою Конкурсу є – утвердження у свідомості та почуттях жителів нашої громади патріотичних цінностей, переконання та любові до рідного краю, популяризація творчості геніальної художниці Ганни Собачко-Шостак.

На заході були присутні: голова Баришівської селищної ради Олександр Вареніченко, старший менеджер із соціальних проектів в БФ «МХП – Громаді» Юлія Дробот, заступник селищного голови з гуманітарного напрямку Жанна Данчук, секретар Баришівської селищної ради Надія Слухай, журналіст, керівник департаменту комунікацій школи «Tailors School»,співзасновниця створення  онлайн-музею Української вишивки Авангарду – Світлана Махонько, члени журі, учасники конкурсу, жителі громади.

Розпочався Конкурс вражаючим показом мод від студії «Kid’s look” ЦПР «Мрія», керівник Ганна Макарова. Колекція одягу під назвою «Незабутні квіти» власноруч пошита вихованцями з натурального льону, розпис зроблений за мотивами картин української майстрині декоративного розпису Ганни Собачко-Шостак.

В Конкурсі взяли участь 65 учасників, а робіт представлено 72! Це можна вважати великим успіхом, бо щороку кількість доєднатися до творчості відомої на ввесь світ землячки, тільки зростає.

Повертаючи із забуття прізвища видатних українських майстринь з ткацтва, килимарства, народного малярства, малювання та вишивання, які свого часу принесли Україні всесвітню славу, зокрема творчість Ганни Собачко-Шостак, ми її земляки, повинні зробити все, щоб це прекрасне мистецтво продовжувалося у творчості нашого краю і далеко за його межами.

«Прекрасному немає меж» – одна з назв роботи Конкурсу.

І це дійсно так, бо завершення заходу було незабутнім! Художній номер, що став Переможцем Конкурсу, виконала автор слів, музики та відеоряду  «Малюнки»  Яна Нестерчук! А як ще інакше? Адже ця талановита українка родом з Веселинівки, де народилася мисткиня Ганна Собачко-Шостак.

Ми ще раз вітаємо переможців та всіх учасників Конкурсу. Запрошуємо на наступний рік взяти участь. Ваші роботи будуть прикрасою музейних кімнат нашої громади.

На згадку залишимо слова:

«У твоєму світі – дивосвіті квітів.

Від пелюстки до стебельця, ніби в люстрі, в спраглім серці.

На папері малювала, так уперше милувала.

Зі стежки левадної  в мережки доладнії.

Колір цвітів, співав нівроку.

От Скопців аж до Нью-Йорку…»