На Баришівщині триває інформаційна кампанія стосовно детінізації зайнятості населення

24 січня 2020 року у рамках виконання доручення Прем’єр-міністра України від 22.01.2020 № 2313/0/1-20 стосовно вжиття заходів щодо детінізації зайнятості у сфері торгівлі товарами та послугами члени робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення Баришівської селищної ради Галецький Сергій Васильович інспектор праці Баришівської селищної ради, Гарбуз Єгор Васильович директор Баришівської районної філії Київського обласного центру зайнятості та інспектор праці Головного управління Держпраці у Київській області Маринець Сергій Григорович проводять активну інформаційну кампанію для суб’єктів господарювання щодо дотримання вимог законодавства про працю в частині оформлення трудових відносин.

Зокрема, були проведені зустрічі з керівництвом і працівниками низки закладів торгівлі та громадського харчування смт. Баришівка: магазин ТОВ «АТБ-Маркет», магазин «Канцтовари», магазин «Знахідка», магазин «Господарочка», магазин «Дитячий світ», кафе «Піцерія» та інших.

Під час спілкування посадовці розповідали про переваги задекларованої праці для працюючої людини, роз’яснювали негативні наслідки і види відповідальності за використання незадекларованої праці, підкреслюючи, що неоформлений офіційно працівник залишається без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій надалі.

Також увага керівників закладів зверталася на питання дотримання гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу, «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Посадовці неодноразово наголошували, що працівник, отримуючи нелегальну заробітну плату, позбавляє себе соціальних виплат та гарантій, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій надалі.

До фахівців зверталися з уточнюючими запитаннями щодо конкретних особистих ситуацій, пов’язаних із соціальними гарантіями і трудовими відносинами. Усім надавалися ґрунтовні кваліфіковані роз’яснення і практичні поради, вручалися інформаційно-методичні матеріали – брошури, буклети й пам’ятки.