Літературна година, присвячена подіям Революції Гідності «Пам’ятаємо героїв»

21 листопада 2019 року працівники Баришівської центральної бібліотеки для дорослих провели літературну годину «Пам’ятаємо героїв» для учнів 10 класів Баришівського НВК гімназія-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів (вчитель історії Лисюк О.С.).

Завідуюча відділом обслуговування  Шапоренко Г.О. та провідний бібліотекар Черватюк С.А. розповіли про події на Майдані 2013-2014 рр., боротьбу за людську та національну гідність громадян України. Криваві протести народу задля кращої долі, які назвали Євромайданом, назавжди залишили слід в історії. Осторонь цих подій не залишилися й українські письменники та журналісти. В видавництвах країни вийшли твори про Майдан різноманітних жанрів: спогади та щоденники учасників протистояння, хроніки соціальних мереж, художні романи та есе, вірші та фотощоденники.

Присутні познайомилися з книжковою виставкою «Майдан. Історія свободи», де представлені книги про  події   на Майдані  та патріотів,  які брали участь у доленосних подіях і продовжують виявляти активну  громадянську позицію. Присутніх зацікавили книги: Андрія Куркова «Щоденник Майдану».  Це  особистий щоденник письменника. Автор живе в центрі Києва в п’ятистах метрах від Майдану, в квартирі на четвертому поверсі, з балкона якої  було видно дим від палаючих барикад та чутно вибухи гранат і постріли; в квартирі, з якої регулярно він та його сім’я виходили і на роботу, і на Майдан, і по інших справах.  Книга опублікована  у перекладах англійською, німецькою, японською та іншими мовами.  В збірках  поезії  наших земляків членів Спілки письменників України з села Поділля Василя Цілого «Вогонь і камінь» і «Ключі від раю»  та  Ганни Дудки  (с. Коржі) «Танок Саламеї» опубліковані вірші, присвячені подіям на Майдані.

Провідний бібліотекар відділу обслуговування Баришівської центральної бібліотеки для  Дорослих,  Захарченко С.П.