І відбірковий обласний тур VІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії

З метою збереження і розвитку народних традицій хореографії, збагачення професійного і аматорського мистецтва, підвищення художнього рівня хореографічних постановок та фіксації скарбів танцювального мистецтва, за ініціативи Національної хореографічної спілки України та підтримки Міністерства культури України, 24 листопада 2019 року в Культурно-мистецькому центрі Баришівської селищної ради пройшов І відбірковий обласний тур VІ-го Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії Лівобережної Київщини імені Павла Вірського.

Вже стало доброю традицією проводити конкурси народної хореографії імені Павла Вірського саме на базі Культурно-мистецького центру, адже з цим ім’ям пов’язано створення і розвиток народного аматорського ансамблю народного танцю «Пролісок», знаного не лише в Україні, а й далеко за її межами. Завдяки безпосередній підтримці і турботі про сільську молодь П. Вірського невеликий гурток баришівчан-танцюристів-аматорів стає самодіяльним народним ансамблем під назвою «Пролісок», який гучно прославив Баришівський край.

Гостинно зустрічала Баришівська земля гостей – начальника управління культури, національностей та релігій Київської облдержадміністрації Ігора Золотоверха та виконуючу обов’язки директора Київського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Людмилу Корецьку.

З вітальним словом до всіх присутніх звернулися начальник управління культури, національностей та релігій Київської облдержадміністрації Ігор Золотоверх та заступник голови Баришівської об’єднаної територіальної громади з гуманітарного напрямку Жанна Данчук, побажавши успіхів, наснаги, терпіння та перемоги кожному колективу – учаснику конкурсного відбору.

Конкурсні програми учасників оцінювало компетентне журі на чолі з головю Цвєтковою Ларисою Юріївною – заслуженим працівником культури України, доцентом факультету хореографічного мистецтва Київського національного університету культури і мистецтв, членом правління Національно Хореографічної Спілки України; до складу журі увійшли: Синєок Віра Андріївна – провідний методист з хореографії КЗ КОР «Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи», Голова Київського обласного осередку Національної хореографічної спілки України, Заслужена артистка України; Тарасов Юрій Михайлович – доцент, заступник завідуючого кафедри «Хореографії» Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, Віце-президент Асоціації діячів хореографічного мистецтва Національної всеукраїнської музичної спілки хореографів України, член Національної хореографічної спілки України; Сабадаш Вадим Миколайович – балетмейстер-постановник та викладач вищої категорії Київської муніципальної академії танцю імені Сержа Лифаря, завідуючий народним відділенням Європейського Університету в місті Києві, член Національної хореографічної спілки України, Заслужений артист України; Борисенко Тетяна Вікторівна – завідуюча спеціалізації «Народна хореографія» Комунального закладу вищої освіти Київської обласної ради «Академія мистецтв імені Павла Чубинського», викладач-методист, лауреат Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів, художній керівник та балетмейстер-постановник Народного хореографічного ансамблю «Молодощі» Академії мистецтв імені Павла Чубинського та Калієвський Костянтин Васильович – методист КЗ КОР «Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи», заступник Голови Київського обласного осередку Національної хореографічної спілки України, член Національної хореографічної спілки України.

І відбірковий обласний тур VІ-го Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії Лівобережної Київщини імені Павла Вірського проходив у 2 відділення, адже охочих взяти участь та показати свої вміння було багато. Загалом, у конкурсі взяли участь 22 хореографічних колективи  (617 талановитих дітей) з Лівобережної Київщини, а саме із смт Баришівки, м. Березані, м. Бровари, м. Бориспіль, м. Яготин, м. Бородянка, м. Яготин, с. Студеники, м. Вишгород, с. Циблі, с. Бобрик, м. Богуслав, с. Переяславське.

Баришівку громаду представляв зразковий дитячий танцювальний ансамбль «Дивоцвіт» дитячої музичної школи (керівник – Олена Головерда), демонструючи хореографічні композиції «Привітальний» та «Веселі бондарі».

На гостинній сцені можна було побачити різноманітні хореографічні постановки, за якими  із захопленням спостерігали глядачі та учасники конкурсу. Як результат, всі колективи гідно представили свій край.

Результати І обласного туру VІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної  хореографії  імені Павла Вірського будуть оголошені згодом. Переможці обласних турів візьмуть участь у Регіональному турі, який пройде з березня по червень 2020 року в 6-ти регіонах України. Всеукраїнський (конкурсний тур і гала-концерти) заплановані на жовтень-листопад 2020 року в м. Київ.

Дякуємо всім за активну участь у фестивалі-конкурсі. До нових зустрічей!

Провідний спеціаліст з питань культури та туризму відділу культури та туризму Баришівської селищної ради, Н.Кулик