Година-спогад про письменника-земляка Валентина Вадимовича Богаєвського «Із мого серця мальва проросла»

Із мого серця мальва проросла

І розцвіла малиново край вікон.

Моє ж коріння роду із села,

Моя любов рідній землі довіку!

В.Богаєвський

9 квітня 2019 року в Баришівській бібліотеці для дітей проведена година-спогад «Із  мого серця мальва проросла», приурочена пам’яті письменника-земляка з села Дернівка Валентина Вадимовича Богаєвського, який відійшов у вічність 20 січня 2018 року.  Захід організували працівники Баришівської бібліотеки для дітей спільно з вчителями української мови шкіл Баришівки Г.Г. Безпалюк і Т.М. Нагорною та бібліотекарем Баришівського НВК гімназія-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів М.М. Милашич, щоб ще раз згадати про добру, мудру людину, подвижника дитячої книги в Україні. Він понад 40 років працював на ниві дитячого книговидання, у видавництві «Веселка» і сам  писав про дітей і для дітей.

В бібліотеку завітали рідні Валентина Вадимовича: дружина Наталія Григорівна та донька Ірина Валентинівна. Ведучі години завідуюча бібліотекою для дітей О.І.Биба та провідний бібліотекар Ю.А.Гранько розповіли читачам-учням 5-б класу Баришівської школи ім. Миколи Зерова та 6-а і 4-а класу Баришівського НВК гімназія-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів про життя і творчість  дитячого письменника, члена Національної спілки журналістів, Національної спілки письменників України, лауреата журналістської премії «Незалежність» і літературної премії імені Олени Пчілки. Книги для дітей  В.Богаєвського – перша сходинка до пізнання безмежного, чарівного, дивовижного світу рідної землі  були представлені на виставці «Знайомтесь: В. Богаєвський і його книги». Серед них і збірка «Світла радість життя», яка вийшла після смерті письменника.

Наталія Григорівна, дружина письменника зупинилася на темі «Природа і людина у творчості В.Богаєвського». Поет – майстер художнього слова, з любов’ю описує природу рідного краю, річку Трубіж, рідну хату.

Теплі слова спогадів про свого батька прозвучали з уст доньки Ірини Валентинівни, яка успадкувала літературний хист і  теж пише оповідання для дітей.

У виконанні учнів шкіл Баришівки М. Клименка, М.Савченко, В.Шершун, О.Акулініна, Я. Юхименка, А.Бурак, Я. Ляхути, Б.Ярмоленко, Д.Малети, А.Чухрай, Я.Осипової, Я.Бутковського, В.Песоцького прозвучали вірші поета.

Вчитель Баришівської ЗОШ ім. М.Зерова Г.Г.Безпалюк розповіла про вивчення творчості В.Богаєвського та уроках української літератури. Вона зазначила, що учениця школи Бабій Діана стала дипломантом обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Об’єднаймось ж, брати мої» з роботою, присвяченою  історії села Дернівка, в якій згадається  і творчість Валентина Богаєвського.

Директор Баришівської ЦБС Г.В. Пацаловська ще раз подякувала рідним письменника за продовження його добрих справ. Пригадала знайомство з ним і зустрічі Валентина Вадимовича з читачами бібліотек Баришівки та Дернівки. Він постійно дарував книги, як бібліотекам Баришівщини, так і дітям учасників АТО.

Кожен учасник зустрічі, отримав на згадку дитячу книгу «Про сміливого Іванка і кажана вуханчика» від дружини і доньки письменника.

Зав. методично-бібліографічним відділом Баришівської ЦБС Н.І., Лавріненко