Успішна громада: крок за кроком

09-10 квітня 2019 року відбулися навчальні  семінари «Кроки для лідерів» розроблені Програмою  «U-LEAD з Європою» для лідерів новостворених ОТГ, на яких були присутні представники Баришівської ОТГ: начальник відділу освіти, молоді та спорту Баришівської селищної ради – Олена Миколаївна Бойко, головний лікар «Центру первинної медико-санітарної допомоги» Баришівської районної ради Київської області – Павло Олександрович Коврига.

Першого дня  семінар відбувся з теми «Охорона здоров’я» і включав такі головні аспекти, за якими працювали учасникми семінару:

1. Самопрезентація та гра «криголам» (ice-breaker)
  2. Реформа охорони здоров’я в Україні

(Огляд нового механізму фінансування сектору охорони здоров’я, а також пояснення ролі ОТГ. Представлення нових процедур управління закладами ПМД та важливість надання високоякісних послуг первинної медичної допомоги та роль ОТГ в цьому процесі)

1. Ролі та обов’язки ОТГ в секторі ПМД
  2. Кращі практики впровадження реформи охорони здоров’я на місцевому рівні

(Презентація місцевих практик ефективної реалізації реформи на рівні ОТГ)

Якими мають бути перші «Кроки для керівників» з розбудови системи освіти в об’єднаній територіальній громаді? Про це говорили учасники ОТГ з Київської, Полтавської, Житомирської, Сумської та Хмельницької областей в Домі децентралізації 10 квітня 2019 року в Програмі семінару серії «Кроки для керівників» на тему «Освіта». В цей день були розглянуті слідуючі питання:

1. Основні аспекти реформи освіти.Освіта в умовах реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади
  2. Якісна освіта. Як виміряти та забезпечити якість? Основні виклики перед ОМС в управлінні освітою
  3. Ефективний орган управління освітою на місцевому рівні. Вибори керівника закладу освіти. Автономізація закладів освіти. Забезпечення методичної підтримки вчителів у громаді.
  4. Джерела фінансування освіти. Індекс спроможності.
  5. Створення ефективної освітньої мережі в ОТГ.
  6. Міфи та реальність. Фактори впливу. Критерії спроможності.

Найкращі тренери  разом з найкращими представниками ОТГ почувалися натхненно та творчо.

Тож чекаємо на наших представників з новими знаннями для успішної роботи в громаді !