Бій на Трубежі – славетна сторінка нашої історії

Відбувся мітинг з нагоди 105-ї річниці бою на річці Трубіж, одного з боїв українського війська проти більшовиків, інформація про який стала доступною тільки в період новітньої історії України.

«Сьогодні ми вшановуємо учасників бою на Трубежі, наших земляків-козаків, які 105 років тому вкотре підтвердили героїчну сторінку української нації» – зазначив у промові секретар Баришівської селищної ради Олександр Ільченко.

«Кожного року ми збираємось на цьому памʼятному місці, щоб згадати героїчну оборону Києва в лютому 1919 року. Але вперше в цей день зібрались разом представники Київська обласна рада, Броварська районна державна адміністрація та Баришівська селищна рада! Це дуже важливо – зберегти наше героїчне минуле і передати наступним поколінням. Важливо відзначити, що до сьогоднішнього дня важко було знайти взаєморозуміння в провладних кабінетах, а сьогоднішні очільники громади, району і області відразу пішли нам назустріч і справа з встановленням пам’ятника на місці бою Вороньківської, Бориспільської та Баришівської козацьких сотень з більшовиками нарешті зрушила з місця» – наголосив Почесний голова Спілки офіцерів України, капітан 1-го рангу у відставці Євген Лупаков.

Вшанували хвилиною мовчання всіх загиблих за волю та незалежність України.

В церемонії покладання квітів до памʼятного знаку героїв бою на Трубежі взяли участь також заступник голови Київської обласної ради Тетяна Семенова, депутат Київської обласної ради Юліан Москаленко, начальник Броварської районної військової адміністрації Володимир Майбоженко.

105 років минуло, а боротьба за свою незалежність у нас триває і досі, здобуття нашої державності продовжується й сьогодні…І як би нам важко не було, але ця боротьба гуртує націю! Слава Україні!