18 лютого 2020 року працівники відділу культури та туризму Баришівської селищної ради взяли участь у обласному семінарі

, а саме їх дослідження, збереження та популяризація. Захід зібрав керівників та працівників закладів культури ОТГ, районів, керівників фольклорних колективів, поціновувачів культурної спадщини.

Із вступним словом до учасників семінару звернувся в.о. начальника управління культури, національностей та релігій КОДА Сергій Васильонок, який подякував за нелегку роботу працівників галузі і побажав плідної та успішної роботи семінару.

Свої теоретичні та практичні поради надали знавці своєї справи: Владислава Литовченко (директор Вишгородського історико-культурного заповідника), Олексій Заєць (співак-фольклорист, краєзнавець), Ілля Фетисов (міжнародний фасилітатор ЮНЕСКО з Конвенції про охорону НКС, Голова Експертної Ради з питань НКС Міністерства культури України). Нікого не залишив байдужим спів фольклорно-етнографічного гурту «Барвінок» (с. Фасова, Макарівського району).

На семінарі були розглянуті питання: збереження та популяризація нематеріальної культурної спадщини; виявлення елементів НКС на місцях та процес створення місцевого переліку НКС; розгляд основних засад Конвенції ЮНЕСКО про нематеральну культурну спадщину, з якої можна зробити висновок, що нематеріальна культурна спадщина – це те, «що передається від покоління до покоління, постійно відтворюється спільнотами та групами під впливом їхнього оточення, їхньої взаємодії з природою та їхньої історії та формує у них почуття самобутності й наступності, сприяючи таким чином повазі до культурного різноманіття й творчості людини».

В Україні збереження елементів нематеріальної культурної спадщини регламентується міжнародною «Конвенцією із захисту нематеріальної культурної спадщини» ЮНЕСКО, прийнятою в 2003-му році, а також, національним законодавством: Конституцією України, законами України «Про культуру» та «Охорону нематеріальної культурної спадщини». До нематеріальної культурної спадщини належать пісні, обряди, усні традиції, знання про природу та всесвіт, також соціальні практики, які використовуються протягом кількох поколінь та є унікальними для певної місцевості. Також, вона несе у собі пов’язані з ними інструменти, предмети, артефакти і культурні надбання окремо взятого народу, краю або регіону.

Тому дуже важливо побудувати роботу на виявленні та формуванні переліку предметів нематеріальної культурної спадщини кожного населеного регіону.

Нагору