Увага! Пожежонебезпечний період: рятувальники нагадують про важливість дотримання правил пожежної безпеки в екосистемах

З настанням весняно-літнього періоду та підвищенням температури навколишнього середовища на території Київської області щорічно відзначається збільшення кількості пожеж, більшість з яких відбувається через необережне поводження з вогнем. Так з початку року вже ліквідовано 590 загорань трав’яного настилу та 9 лісових пожеж.

З метою недопущення трагедій,  рятувальники звертаються до громадян  з наполегливим проханням звернути особливу увагу на дотримання наступних вимог пожежної безпеки:

• не кидайте сірників, що горять і недопалків;
  • розпалюйте вогнище тільки на очищеному до шару грунту майданчику;
  • не випалюйте сміття на присадибних ділянках;
  • не розводьте відкритий вогонь поруч з господарськими будівлями;
  • покидаючи місце відпочинку, загасіть вогнище водою або закидайте землею до повного припинення горіння або тління;
  • пожежу, що починається, загасіть водою або закидайте землею;
  • слідкуйте, щоб діти не гралися з вогнем.

Застерігаємо усіх громадян, що за спалювання сухої трави, сміття, стерні, поживних залишків, пасовищ, ділянок із степовою або іншою природньою рослинністю та за порушення Правил пожежної безпеки в Україні є кримінальна та адміністративна відповідальність.

ПАМ’ЯТАЄТЕ: необережне поводження з вогнем призводить до людських жертв і матеріальних збитків!

Якщо ж виникла надзвичайна ситуація або пожежа – негайно телефонуйте за номером “101”