Питання профілактики інфекційних хвороб тварин обговорили на ДНПК

Відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії  при Броварській районній державній адміністрації (далі – ДНПК, Комісія), на якому розглядались питання профілактики африканської чуми свиней, інфекційних захворювань птиці та  сказу тварин –  Протокол №1 від 08.02.2024.

В  зв’язку з численними випадками   реєстрації збудника африканської чуми свиней на території України та Київської області,  посилено  заходи  з профілактики виникнення та недопущення поширення збудника хвороби на території  району. Присутнім  наголошено постійно вживати заходів з  попередження стихійної торгівлі  продуктами тваринного походження та  переміщення тварин без відповідних супровідних ветеринарних  документів

Для недопущення захворювання птиці на грип в господарствах різних форм власності застосовують безліч заходів профілактики, але всі вони базуються на запобіганні занесення збудника в господарство.   Прийнято рішення продовжити  проведення  роз’яснювальної роботи серед населення, щодо заборони контакту свійської птиці  з дикою і синантропною – потенційним джерелом збудника інфекцій.

Успішне вирішення питання  боротьби зі сказом тварин може бути здійснене лише при спільній взаємодії населення з відомчими службами.      Протягом року працівниками районної державної лікарні ветеринарної медицини здійснюються профілактичні подвірні щеплення собак та котів проти сказу. Вакцина для щеплення оплачена за рахунок коштів державного бюджету. На сьогоднішній день стратегія боротьби зі сказом базується на виконанні комплексу антирабічних заходів. На засіданні Комісії  прийнято рішення продовжити пероральну імунізацію диких мʼясоїдних тварин проти сказу на території Броварського району в 2024 році. Заплановано розповсюдити максимально можливу для наземного розподілу кількість принад з вакциною, аби забезпечити стійкий імунітет щодо сказу у дикій фауні.

Підвищення рівня обізнаності  громадян  з  профілактики  інфекційних хвороб тварин   допомагає приймати оперативні та  ефективні рішення при здійсненні заходів з   недопущення  поширення та контролю, у разі підозри та/або реєстрації випадків.

Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини,  державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Броварського району Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області