Проходять перевірки щодо оцінки стану готовності захисних споруд цивільного захисту до використання за призначенням

Керуючись статтею 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до Кодексу цивільного захисту України, постанови Кабінету Міністрів України від 10 березня 2017 року № 138 «Деякі питання використання захисних споруд цивільного захисту», наказу Міністерства внутрішніх справ України від 09 липня 2018 року № 579 «Про затвердження вимог з питань використання та обліку фонду захисних споруд цивільного захисту», з метою визначення стану готовності захисних споруд цивільного захисту, які знаходяться на обліку у фонді захисних споруд цивільного захисту Баришівської селищної територіальної громади та огляду об’єктів (будівель, споруд, приміщень) для можливості їх використання як найпростіші укриття:

Створено міжвідомчу комісію з обстеження захисних споруд цивільного захисту та огляду інших об’єктів (будівель, споруд, приміщень) на території Баришівської селищної територіальної громади щодо можливості їх використання для укриття населення.

До складу комісії увійшли представники структурних підрозділів Баришівської селищної ради – освіти, молоді та спорту, містобудування та архітектури, комунальної власності, юридичного забезпечення, праці та цивільного захисту населення, а також представники: відділення поліції №1 Броварського РУП ГУ НП в Київській області, Броварського РУ ГУ ДСНС України в Київській області, Броварської районної військової державної адміністрації з питань цивільного захисту населення, гуманітарного розвитку.

Так, на території нашої громади зареєстровані у Фонді захисних споруд цивільного захисту Баришівської селищної територіальної громади 2 об’єкти цивільного захисту ПРУ та 20 найпростіших укриттів.

Роботу розпочато з комісійного обстеження закладів освіти щодо готовності систем оповіщення, шляхів евакуації та захисних споруд цивільного захисту (сховищ, протирадіаційних укриттів), найпростіших укриттів та створення безпечних умов перебування у закладах освіти учнів, і працівників в умовах війни.

Члени міжвідомчої комісії проводять оцінку стану готовності захисних споруд до використання за призначенням.

Під час обстежень особлива увага приділяється наявності аварійного освітлення, вентиляції, санітарних вузлів, захищеності входів та виходів, забезпечення водою та первинними засобами пожежогасіння, засобів медичного призначення.

В ході обстеження з персоналом об’єктів, де розташовані захисні споруди, проводяться бесіди щодо правил поведінки в захисних спорудах цивільного захисту.

За результатами обстежень по кожному об’єкту надано рекомендації щодо усунення виявлених  недоліків (або про їх відсутність) та надано балансоутримувачам.

Довідково (відповідно до Кодексу цивільного захисту України):

Для захисту населення від деяких факторів небезпеки, що виникають внаслідок надзвичайних ситуацій у мирний час, та дії засобів ураження в особливий період використовуються захисні споруди цивільного захисту (сховища та протирадіаційні укриття), споруди подвійного призначення (паркінги будинків, метрополітени, тощо) та найпростіші укриття (цокольне або підвальне приміщення будинків).

У захисних спорудах цивільного захисту укриваються працівники найбільшої працюючої зміни суб’єктів господарювання, які продовжують свою діяльність в особливий період, персонал атомних електростанцій, хворі, персонал закладів охорони здоров’я, які не підлягають евакуації або не можуть бути евакуйовані у безпечне місце. Інше населення укривається у найпростіших укриттях (підвали багатоквартирних будинків та будинки приватного сектору).