Палити залишки рослинності заборонено законодавством України!

До уваги жителів Баришівської громади!

Палити залишки рослинності заборонено законодавством України!

З початком осені знову вкотре постала одна з найгостріших екологічних та соціальних проблем – масове спалювання опалого листя, гілок, залишків городини, сміття. На превеликий жаль, багато жителів громади вважають належним обов’язком таке спалювання в себе на городі чи подвір’ї.

При спалюванні залишків рослинності разом з димом у повітря, а потім – в легені людини потрапляють важкі метали, діоксини, бензопірен, оксиди азоту та інші канцерогенні сполуки. Разом з цим часто горить безліч сміття, що істотно підсилює забруднення атмосфери. Нерідко при випалюванні стерні, сухої рослинності пошкоджуються полезахисні лісові смуги, виникають великі пожежі, зокрема, в прилеглих лісових масивах, на торфовищах.

Спалювання рослинності є прямим порушенням ряду норм чинного законодавства, а головне — шкодить нашому здоров’ю та  екологічному стану в  нашій громаді.

Чинним законодавством категорично заборонено спалювання рослинності або її залишків на території підприємств, установ, організацій і населених пунктів. Крім того, заборонено спалювання всіх видів відходів на прибудинкових територіях і в сміттєзбірниках, на території зелених насаджень.

Самовільне випалювання рослинності або її залишків згідно статті 771 Кодексу України про адміністративні правопорушення тягне за собою накладення штрафу:

• на громадян від ста вісімдесяти (3 060 грн) до трьохсот шістдесяти (6 120 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  • на посадових осіб – від дев’ятисот (15 300грн) до однієї тисячі двохсот шістдесяти (21 420грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

В зв’язку з систематичним спалюванням залишків рослинності та сміття на території нашої громади, на виконання рішення Баришівської селищної ради від 09.04.2021 № 452-07-08 «Про посилення контролю за  спалюванням опалого листя, залишків сухої рослинності та побутових відходів на території Баришівської селищної територіальної громади з метою покращення стану екологічної безпеки», розпорядженням від 06.09.2023 № 96-03-04 створено робочу групу для проведення обстеження території громади на предмет спалювання опалого листя, залишків сухої рослинності та побутових відходів.

Щодня, за повідомленнями про спалювання від громадян та на постійній основі, будуть відбуватися обстеження території громади. За результатами цих виїздів на громадян та посадових осіб, які причетні до спалювання рослинності або її залишків, будуть складатися протоколи про адміністративні правопорушення!

В разі, якщо ви стали свідком спалювання рослинності або її залишків, необхідно зафіксувати факт спалювання на фото чи відео та зателефонувати в поліцію за номером 102 або в Баришівську селищну раду за номером 095-257-74-96.

Для уникнення непорозумінь дотримуйтесь вимог законодавства та не спалюйте рослинність або її залишки!