ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО НАМІРИ ЗДІЙСНИТИ КОРИГУВАННЯ ДІЮЧИХ ТАРИФІВ НА ЦЕНТРАЛІЗОВАНЕ ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА ЦЕНТРАЛІЗОВАНЕ ВОДОВІДВЕДЕННЯ

Комунальне підприємство Баришівської селищної ради «Господар» повідомляє про намір здійснити коригування діючих середньозважених тарифів на послуги з централізованого водопостачання та з централізованого водовідведення.

Відповідно до абзацу 2 п.7  «Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України «Про забезпечення єдиного підходу до формування житлово-комунальних послуг» від 1 червня 2011 року №869, проводиться перерахунок тарифів шляхом коригування лише тих складових частин структури тарифів, за якими відбулися цінові зміни у сторону збільшення.

Діючі середньозважені тарифи на комунальні послуги з централізованого водопостачання – 25,50 грн./ куб. мта з  централізованого водовідведення – 25,64 грн./куб. м, які встановлено рішенням виконавчого комітету Баришівської селищної ради від 24.12.221 року № 279 та введено в дію з 01.01.2022 року  є збитковими.

Водночас, слід зазначити, що в умовах постійного зростання основних складових виникла невідповідність діючих тарифів фактичним витратам на виробництво послуг з централізованого водопостачання та з централізованого водовідведення. За результатами ліцензованої діяльності підприємства рівень відшкодування склав:

За 2022 рік:

• з централізованого водопостачання – 97 %;
  • з централізованого водовідведення – 80,3 %.

За 6  місяців 2023 року:

• з централізованого водопостачання – 96 %;
  • з централізованого водовідведення – 75,4 %.

Одним із основних чинників  зростання собівартості послуг централізованого водопостачання та централізованого водовідведення є збільшення вартості електроенергії. У зв’язку з тим, що ціна на електричну енергію стрімко зростає, підприємство вимушене відкоригувати діючі тарифи. Коригування діючих середньозважених тарифів проводиться тільки по таких складових витрат як: електроенергія, паливно-мастильні матеріали, податок на надра. Обсяги інших статей витрат, пов’язаних із провадженням ліцензованої діяльності підприємства залишилися без змін. У діючих  (планових) середньозважених  тарифах розрахунки витрат по статті «Витрати на електроенергію» (у складі прямих витрат) вартість електроенергії становила 3,79 грн./кВт год. (без ПДВ), за липень місяць 2023 року вартість становить 5,71 грн./кВт год. (без ПДВ) – ріст (50,7%). Вартість ПММ закладених в діючому тарифі: газ скраплений – 15,00 грн./куб. м, бензин – 24,25 грн./л, дизельне паливо – 24,58 грн./л; у відкоригованому:  газ скраплений – 19,97 грн./куб. м (ріст 33,1%), бензин – 44,16 грн./л (ріст 82,1%), дизельне паливо – 43,85 грн./л (ріст 78,4%) – ціни липня 2023 року. Зросли витрати на податок за користування надрами в діючому середньозваженому тарифі сума витрат запланована 78 тис. грн., а фактично за 2022 рік вона склала – 124,832 тис. грн. (ріст 60%).

Враховуючи вище викладене, Комунальне підприємство Баришівської селищної ради «Господар» провело коригування діючих середньозважених тарифів у сторону збільшення таких статей  витрат як: «Електроенергія на технологічні потреби», ПММ на технологічні потреби, податок на надра. Решта планових витрат в тарифах залишилася не змінною.

Згідно поданих розрахунків  відкориговані середньозважені тарифи зростуть: на послуги з централізованого водопостачання на 16,7 % або на 4,27 грн./куб. м (з ПДВ), на послуги з централізованого водовідведення на 11,9 % або на 3,05 грн./куб. м (з ПДВ).

В цілому пропонуємо такі відкориговані тарифи:

Назва
комунальної послуги

Діючий
тариф, куб. м (з ПДВ)

Скоригований
тариф, куб. м (з ПДВ)

Ріст
тарифу, грн. з врахуванням ПДВ

Ріст
тарифу,%

Централізоване
водопостачання

16,7

Централізоване
водовідведення

11,9

Разом:

14,3

Просимо  всіх споживачів підприємства з розумінням віднестися до збільшення тарифів.

Так як,  коригування тарифів є необхідним заходом для належного та стабільного функціонування підприємства; для забезпечення споживачів  цілодобовими якісними, своєчасними, життєво необхідними  послугами.

Вдячні  всім абонентам, хто вчасно сплачує за послуги з водопостачання і водовідведення та закликаємо кожного з вас не зволікати зі сплатою за послуги, якими ви вже скористалися.

Дана інформація розміщена на: офіційному веб-сайті  Баришівської селищної ради; офіційному веб-сайті підприємства; в газеті «Баришівський вісник».

Зауваження і пропозиції щодо запропонованих скоригованих планових діючих середньозважених тарифів з централізованого водопостачання та з централізованого водовідведення просимо надсилати протягом 7 (семи) календарних днів з дня опублікування цього повідомлення: на офіційний веб-сайт підприємства https://gp-baryshivka.com.ua; на юридичну адресу: 07501, провулок Банний, 3-б, смт Баришівка, Броварського району, Київської області; за телефоном 0457641211.

З більш детальною інформацією щодо розрахунків тарифів Ви можете ознайомитися на сайті підприємства КП БСР «Господар» за посиланням

Завантажити (PDF, 203KB)

Завантажити (PDF, 112KB)