Фахівці ДСНС спільно з представниками селищної ради та Національної поліції проводять моніторингові рейди та профілактичні заходи для запобігання надзвичайним ситуаціям.

Моніторинг екосистем. З метою своєчасного виявлення загорянь, рятувальники спільно з представниками Національної поліції та лісового господарства провели рейди в екосистемах громади. За допомогою безпілотних апаратів фахівці здійснювали обліт лісових масивів, сільгоспугідь та відкритих територій, де могли виникнути пожежі. Особлива увага була приділена ділянкам, де раніше спостерігались випадки загорянь та скарги від місцевих мешканців. Рятувальники наголосили на адміністративній та кримінальній відповідальності за самовільне випалювання сухої рослинності.

Попередження пожеж та вибухонебезпечних ситуацій. У рамках профілактичних заходів, фахівці ДСНС нагадують громадянам про важливість дотримання правил пожежної безпеки як у побуті, так і в екосистемах. Громадянам рекомендують не випалювати суху рослинність та уникати використання відкритого вогню в лісах і на відкритих територіях. Також рятувальники звернули увагу на небезпеку вибухонебезпечних предметів, що можуть бути залишені після бойових дій. У разі виявлення підозрілих об’єктів, категорично забороняється їх торкатися — одразу потрібно повідомити

Для довідки:

В Україні триває гасіння 18 пожеж на території 7 областей – Полтавської, Чернігівської, Київської, Харківської, Донецької, Рівненської та Сумської областей. Загальна площа загоряння становить понад 1,3 тис. га. До робіт залучені понад 1300 вогнеборців та 300 одиниць техніки рятувальної служби.

Горить лісова підстилка, суха трава, чагарники, сухостій та торф’яники.

Гасіння цих пожеж ускладнює посушлива погода, вітер, наявність безводних ділянок, через що воду доводиться підвозити або прокладати рукавні лінії на довгі відстані. Крім того, замінованість територій, особливо – прифронтових та деокупованих, а також ворожі обстріли рятувальників.

Зазначимо, що з початку 2024 року всього зафіксовано понад 46 тисяч пожеж в екосистемах України, з них майже 5 тисяч – виникли внаслідок бойових дій.

У 2024 році кількість пожеж в екосистемах збільшилася у понад 2 рази у порівнянні з аналогічним періодом 2023 року. Зараз ця цифра становить понад 46 тисяч, з них понад 1,5 тисячі – у лісах. Торік було понад 20 тисяч, з яких 395 – у лісах. 17 осіб загинуло на цих пожежах в екосистемах, травмовано 55 осіб.

Лише за 8 місяців 2024 року працівники ДСНС України у співпраці з Нацполіцією виявили понад 3 тисячі адмінправопорушень в екосистемах. Сума накладених стягнень становить понад 6,6 млн грн.

Вкотре закликаємо громадян.

Дотримуйтесь правил пожежної безпеки.

Не випалюйте суху траву.

Нагадуємо, що за порушення цих правил відповідно до Кодексу України про адмінправопорушення передбачені штрафи від 1,5 тисячі до 4,5 тисяч гривень, а за самовільне випалювання рослинності або її залишків – штраф від 3 до 6 тисяч гривень.