Аналіз профілактичних щеплень в Баришівській громаді за 1 квартал 2023 року

Внаслідок недостатніх показників охоплення профілактичними щепленнями, сформований значний неімунний прошарок дитячого населення, що є передумовою виникнення спалахів та епідемій вакцинокерованих інфекцій. Зокрема, впродовж останніх років охоплення щепленнями було недостатнім – менше 95%.

Аналіз стану охоплення профілактичними щепленнями населення Баришівської ТГ за І квартал 2023 року згідно даних програми імунопрофілактики «УкрВак» свідчить про низький рівень виконання обсягів профщеплень.

Зокрема, по КНП «ЦПМСД Баришівської селищної ради» % виконання по профілактичним щепленням нижче середньообласного, а саме:

• низькі обсяги охоплення щепленнями від поліомієліту дітей у віці до 1 року (Поліо-3) – 19,1 % (по Київській області – 23,7%, по Україні – 23,0%);
  • низькі обсяги охоплення щепленнями від поліомієліту дітей у віці 6 років (Поліо-5) – 14,5 % (по Київській області – 16,8 %, по Україні – 16,9 %);
  • низькі обсяги охоплення щепленнями дітей у віці  6 років (КПК-2) – 11,3 % (по Київській області – 15,4 %, по Україні – 10,2 %);
  • низькі обсяги охоплення щепленнями дітей першого року (гепатит В) – 17,6 % (по Київській області – 22,5 %, по Україні – 21,7 %).

ІНФ. ДУ «КИЇВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ»