Запобігання та протидія домашньому насильству

Службою у справах дітей та сім’ї Баришівської селищної ради організовано засідання круглого столу на тему: «Взаємодія суб’єктів територіальної громади, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству». У форматі “круглого столу” підвели підсумки акції “16 днів проти насильства”.

Засідання «круглого столу» відкрила заступник селищного голови з питань соціального напрямку Жанна Данчук. Начальник Служби Марина Павленко закликала учасників заходу до активного та відкритого діалогу задля знаходження шляхів вирішення  проблеми насильства в межах Баришівської громади та ознайомила присутніх з нормативно-правовим регулюванням у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.

Поліцейський офіцер Баришівської ОТГ , старший лейтенант поліції Антон Палій, звернув увагу присутніх на міри, які вживаються працівниками поліції щодо кривдників які вчиняють домашнє насильство. Детально зупинився на Порядку винесення уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України термінового заборонного припису стосовно кривдника. Зауважив, що працівники уповноваженого підрозділу поліції можуть в установленому чинним законодавством України порядку застосовувати поліцейські заходи примусу для виселення з житлового приміщення кривдника, якщо припис передбачає зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи, а кривдник відмовляється добровільно його залишити. Звернув увагу учасників заходу на наказ Міністерства соціальної політики про затвердження Типової програми для кривдників.

У  засіданні взяли участь директор центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Лариса Борзак, вона презентувала звіт про здійснення комплексних заходів щодо попередження насильства в сім’ях Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за 2020 рік, начальник відділу соціального захисту населення Людмила Маценко та головний спеціаліст Служби Юлія Ілляш, провідний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту Тетяна Щерба.

По завершенню заходу присутні дійшли спільної  згоди щодо необхідності плідної співпраці структурних підрозділів з обговорюваного питання.