Соціальний захист стає ближчим

На сьогоднішній день, особливо в умовах карантину, першочерговим є питання отримання громадянами різних видів соціальних послуг максимально наближено до місця проживання.

Державну соціальну підтримку отримує 12,4 тис. сімей Баришівської об’єднаної територіальної громади. Із них допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям щомісячно одержує 1937 сімей, житлові субсидії – 3761 сімей, пільги з оплати житлово-комунальних послуг – 4324 сімей.

Згідно законодавства передбачено обов’язковість звернення в управління соціального захисту населення із заявою та відповідним пакетом документів на призначення будь-якого виду соціальної допомоги.

Баришівська ОТГ активно включилась в процес переходу до моделі, яка дозволяє мешканцям найвіддаленіших сіл отримати послуги соціального характеру наближено за місцем проживання.

Така модель передбачає впровадження на рівні об’єднаних територіальних громад програмного комплексу «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада» та дозволяє провести усі формальності  подачі заяви, зокрема, на призначення державних соціальних допомог, субсидій,  безпосередньо на місці, без відвідування районного центру. Це значно спрощує процес звернення за призначенням державних соціальних допомог та скорочує терміни їх призначення.

«Соціальна громада» об’єднує у єдиному інформаційному середовищі прийом документів від населення, що знаходяться, приміром, у старостатах чи ЦНАП ОТГ з управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації, де безпосередньо визначається право, проводиться призначення та виплата державної соціальної допомоги.

На даний час 11 об’єднаних територіальних громад Київської області, в т. ч. Баришівська, успішно приєднались до Програмного комплексу «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада».

«Соціальна громада» – це сучасне IT-рішення, яке дозволяє приймати документи на оформлення виплат максимально наближено до людей. Все, що для цього потрібно – працівник на робочому місці, комп’ютер та інтернет. Прийом документів від громадян можуть здійснювати навіть старости.

Наразі, в Баришівській громаді визначено 20 робочих місць, де  мешканці можуть оформити заяву та надати необхідні документи (згідно переліку) для оформлення допомог, пільг та субсидій, а саме:

ЦНАП Баришівської селищної ради (смт Баришівка, вул. Центральна, 17)

Відділ соціального захисту населення Баришівської селищної ради (смт Баришівка, вул. Київський шлях, 48, 2-й поверх, каб. 201)

18 старостинських округів (адмінприміщення старостинських округів с. Бзів, с. Волошинівка, с. Веселинівка, с. Гостролуччя, с. Дернівка, с. Коржі, с. Корніївка, с. Лукаші, с. Лук’янівка, с. Масківці, с. Морозівка, с. Паришків, с. Перемога, с. Поділля, с. Рудницьке, с. Сезенків, с. Селище, с. Селичівка).

Електронні копії документів, прийняті через “Соціальну громаду” потрапляють в УСЗН того ж дня, що скорочує час прийняття рішення майже вдвічі – на тиждень раніше. Мешканці громади через програмний комплекс «Соціальна громада»   зможуть оформити 67 видів допомог, компенсацій, пільг та субсидій, в т.ч. основні з них:

• Допомога у зв’язку з вагітностю та пологами (непрацюючим жінкам)
  • Допомога при народженні дитини
  • Допомога на дітей , над якими встановлено опіку чи піклування
  • Допомога на дітей одиноким матерям
  • Допомога при усиновленні дитини
  • Допомога особі, яка доглядає за хворою дитиною
  • Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям
  • Тимчасова допомога на дітей батьки, яких ухиляються від сплати аліментів
  • Державна соціальна допомога особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю
  • Щомісячна грошова допомога особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, який за висновком ЛКМЗ потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним
  • Компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги особам з інвалідністю  та хворим, які за висновком ЛКК потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування