Проводяться превентивні заходи у сфері торгівлі щодо інформування про негативні наслідки неофіційної праці, захист трудових прав працівників

Члени робочої групи з питань  легалізації виплати заробітної плати Баришівської селищної ради продовжують проводити інформаційно-роз’яснювальну  роботу щодо важливості дотримання законодавства про працю на території Баришівської громади.

Мета таких зустрічей – інформування про негативні наслідки неофіційної праці, захист трудових прав працівників, запобігання порушень вимог трудового законодавства та захист від примусової праці.

Під час інформаційних відвідувань суб’єктів господарювання в галузі торгівлі, було роз’яснено, що роботодавець зобов’язаний:

• укласти з працівником трудовий договір
  • офіційно повідомити про працевлаштування Державну податкову службу
  • офіційно, своєчасно та в повному розмірі виплачувати заробітну плату
  • сплачувати за працівника єдиний соціальний внесок.

Також наголошено, що працівник без офіційного оформлення трудових відносин позбавляє себе права на:

• гідні і безпечні умови праці
  • нормований робочий час
  • оплачувані відпустки
  • виплати своєчасно та не нижче мінімальної заробітної плати
  • соціальне страхування, тощо.

Фахівці також роз’яснюють зміни у трудовому законодавстві в умовах воєнного стану, акцентують на рівних трудових правах працівників не залежно від віку, стану здоров’я, інвалідності.