Про благодійний фонд, який працює на території нашої громади

Благодійна організація «Фонд громади Березані» (голова правління Алла Новікова) – це окрема юридична установа, працює ще з 2012 року виключно на благодійні цілі, сприяє розвитку місцевої благодійності через залучення членів громади до благодійної діяльності. Має значний досвід та репутацію в колі благодійників.

Місія організації: творити позитивні зміни у суспільстві, допомагати активним людям змінювати на краще життя громад Київщини та його мешканців. В Україні ефективно діють всього 26 фондів громад, що працюють за технологією “community foundation” (найбільш відповідний термін українською – „місцевий фонд громади”), які підвищують спроможність громад у вирішенні власних соціальних проблем, серед них і «Фонд громади Березані». Не дивлячись на місце реєстрації, Фонд працює не тільки в м. Березань, а й в Баришівській, Яготинській, Великодимерській, Студениківській громадах, Обухівському та Бучанському районах.

Активно співпрацює з ГО ІСАР «Єднання» (Україна), з Фондом Чарльза Стюарта Мотта (США), з БФ «МХП-Громаді» (Україна), є партнером Британської Ради в України у програмі «Активні громадяни».

Зокрема, в Баришівській громаді в 2022 році вже реалізовано ряд проєктів за участі Фонду:

• акумульовано близько 150 тис. грн. в перші місяці повномасштабного вторгнення для продуктового забезпечення жителів громади;
  • облаштовано 3 бомбосховища (ЦПР «Мрія», «Селищанський ліцей», бомбосховище під КМЦ в смт Баришівка) – задіяні кошти БФ «МХП-Громаді», ГО ІСАР «Єднання» та Фонду Чарльза Стюарта Мотта;
  • відновлено 11 будинків с. Рудницьке (придбано будівельні матеріали та оплачені роботи будівельників), пошкоджених від обстрілів в березні 2022 року – задіяні кошти Фонду Чарльза Стюарта Мотта, ГО ІСАР «Єднання» та БФ «МХП-Громаді» і БФ ім. Федора Шпига;
  • перекрито повністю дах і замінено вікна (26 шт.) на СК «Прогрес» після – задіяні кошти БФ «МХП-Громаді», ГО ІСАР «Єднання» та партнерського об’єднання «Пуллах-Баришівка-Березань»;
  • в рамках проєкту «Безпечна громада» придбано 5 камер відеоспостереження для с. Корніївка – задіяні кошти ТОВ «Баришівська зернова компанія», Фонду Чарльза Стюарта Мотта, ГО ІСАР «Єднання»;
  • в с. Коржі частково облаштована центральна площа імені Миколи Семеняки – грантова підтримка ГО ІСАР «Єднання», Фонду Чарльза Стюарта Мотта та співфінансування Родинного фонду сім’ї Гопкало.

Це далеко не повний перелік проєктів реалізованих у Баришівській громаді.

Ми активно співпрацюємо з молоддю по програмі Фонду Молодіжний банк ініціатив. У Фонді з 2014 року діє програма «Молодіжного банку ініціатив «NEW WAY»» БО «Фонду громади Березані», з 2021 року ми поширили дію програми на  Баришівську і Великодимерську територіальні громади. Програма сприяє становленню нових громадських лідерів, розвитку механізмів забезпечення участі молоді в житті місцевої громади та України.

В 2023 році співпраця з Фондом тільки поглибилися – продовжуються реалізовуватися проєкти, розпочаті в 2022 році, залучаються кошти нових  грантодавців,  реалізовуються вже нові проєкти.

Інф. Голови правління БО «Фонд громади Березані» Алли Новікової