Мрії збуваються, головне про це сказати…

Найбільш незахищеними і вразливими у нашому суспільстві є діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування та особи з їх числа. Діти дорослішають, після завершення перебування у відповідних закладах та, не маючи, достатнього досвіду, належної освіти  виявляються беззахисними в різноманітних життєвих ситуаціях.

Відсутність житла-одна з найактуальніших проблем для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, які випускаються в доросле  життя з інтернатних закладів, прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу з під піклування. В останні роки з державного бюджету виділяють кошти на придбання житла для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Законом України  «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» передбачено надання соціального житла даним категоріям. Це житло з житлового соціального призначення, що надається громадянам України, які потребують соціального захисту, у користуванні на підставі договору найму на певний строк.

Така чудова подія відбулася 25 листопада 2019 року в нашій Баришівській громаді, під час якої було передано в користування житло особі з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, молодій одинокій матері Владиславі та її однорічному синочку Максиму.  Рік тому одинока неповнолітня вагітна, розчарована майбутня мама без постійного місця проживання, відсутністю підтримки родичів та близьких була взята під соціальний супровід Центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді Баришівської селищної ради (Борзак Л.В.) та  направлена  Центром в КЗ «КОЦСПД «Мати та дитина разом»» на  тимчасове перебування.

Цій чудовій події передувала спільна та клопітка робота по придбанню соціального житла команди відповідальних служб на чолі голови Баришівської селищної ради Вареніченка О.П., заступника голови Данчук Ж.В., включаючи ССДС Баришівської РДА (Ігнатенко Г.І.), відділ соціального захисту (Маценко Л.В.), ССДС Баришівської селищної ради (Павленко М.В.)

В теплій затишній домашній атмосфері було видано ордер та підписаний договір найму соціального житла, вручені подарунки.

Заключні слова щасливої молодої мами: «Дякую всім! Вітаю! Тепер я не БОМЖ…»

Сонич Т.І. фахівець центру соціальних  служб для сім»ї, дітей та молоді Баришівсько селищної ради